Myślenie matematyczne. Klasyfikowanie. Orientowanie się w przestrzeni
Małgorzata Skura (pod red.) , Michał Lisicki (pod red.)
Zabawy i zadania dla młodszych przedszkolaków
Myślenie matematyczne. Zabawy i zadania dla młodszych przedszkolaków
- Klasyfikowanie
- Orientowanie się w przestrzeni
- Rytmy
- Serie
44 propozycje zabaw i zadań, a dodatkowo karty pracy oraz karty demonstracyjne, których celem jest rozwijanie podstawowych zakresów myślenia matematycznego u dzieci trzy- i czteroletnich: klasyfikowania, orientowania się w przestrzeni, rytmów i serii.
Skuteczne przygotowanie dzieci do edukacji matematycznej w szkole!
Scenariusze zabaw są łatwe do realizacji w każdych warunkach: sali przedszkolnej, a także ogrodzie. W każdej z książek zawarto propozycje zabaw indywidualnych, zespołowych (grupa kilkorga dzieci) oraz grupowych (dla całej przedszkolnej grupy).
Gwarancją najwyższej jakości materiałów i pełnej zgodności z najnowszymi wytycznymi MEN są redaktorzy publikacji: Małgorzata Skura i Michał Lisicki.
Klasyfikowanie - porządkowanie obiektów według jednej lub kilku cech. Przedszkolaki uczą się opisywać cechy obiektów, tworzą kolekcje. Takie kompetencje są potrzebne dzieciom dla zrozumienia sposobów, w jaki uporządkowana jest rzeczywistość wokół dziecka, przyswojenia różnych pojęć, hierarchii klas, poszerzenia słownika, zrozumienia różnych pojęć matematycznych.
Orientowanie się w przestrzeni - wskazywanie i nazywanie kierunków od siebie, drugiej osoby, przedmiotu, na kartce papieru i rysunku. Takie kompetencje są potrzebne dzieciom dla lepszego rozumienia położenia obiektów w przestrzeni, komunikowania się z innymi, uczenia się czytania i pisania, rozumienia względności spostrzeżeń, rozwoju myślenia, w tym rozumowania operacyjnego.
Rytmy - dostrzeganie i kontynuowanie sekwencji rytmicznych stanowi podstawę do orientowania się w czasie, zrozumienia reguł matematycznych, nauki geometrii i efektywniejszego uczenia się.
Serie - porządkowanie obiektów według narastającej cechy, odwzorowywanie i układanie prostych serii jest niezbędne do nauki arytmetyki.
dr Małgorzata Skura - pedagog-terapeuta, autorka programów i podręczników edukacji matematycznej na pierwszych etapach kształcenia; ekspertka MEN ds. reformy programowej wychowania przedszkolnego; kilka lat była zastępcą Dyrektora Instytutu Wspomagania Rozwoju Człowieka i Edukacji.
Michał Lisicki - psycholog kliniczny, autor programów i podręczników edukacji matematycznej na pierwszych etapach kształcenia; wychowawca i terapeuta; ekspert MEN ds. reformy programowej wychowania przedszkolnego.
- Producent
- RAABE (FORUM)
- Autor
- Małgorzata Skura (pod red.), Michał Lisicki (pod red.)
- Data premiery
- 2014
- ISBN
- 9788326035012
- Format
- A4
- Stron
- 76
- Okładka
- miękka
feedback Zgłoś komentarz