PUS. Emocje i umiejętności społeczne 1  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

PUS. Emocje i umiejętności społeczne 1

Urszula Demczuk

Nowa książeczka PUS adresowana jest głównie do dzieci w wieku przedszkolnym i do dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jej celem jest wspieranie rozwoju emocjonalnego i społecznego.

18,27 zł Brutto

17,40 zł Netto

21,50 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 21,50 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 17,20 zł
Czas do końca rabatu: 8 dni
check W magazynie
tag_faces 37 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

PUS. Emocje i umiejętności społeczne 1. Dla przedszkolaków

Emocje i umiejętności społeczne 1. Dla przedszkolaków to nowy tytuł w kolekcji książeczek PUS. Książeczka skierowana jest głównie do dzieci w wieku przedszkolnym. Korzystać z niej mogą również dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, na przykład z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, które często mają trudności z rozpoznawaniem i właściwym reagowaniem na stany emocjonalne i zachowania innych osób.

Celem tej książeczki PUS jest pomoc w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności społecznych na tym wczesnodziecięcym etapie.

Rozwój emocjonalny dziecka

to fundament jego dojrzewania we wszystkich sferach życia. To właśnie zdolności emocjonalne, zwane też kompetencjami społecznymi, odgrywają ogromną rolę w przyszłych osiągnięciach dziecka jako ucznia i osoby dorosłej, jak również mają wielki wpływ na jego relacje z innymi osobami.

Dziecko w wieku przedszkolnym jest na etapie intensywnych zmian i rozwoju. Zmienia się m.in. jego sposób postrzegania świata. Zaczyna dostrzegać i coraz lepiej rozumieć rządzące nim zasady i reguły. Coraz bardziej świadomie kontroluje własne zachowania. Coraz częściej potrafi zauważyć emocje drugiego człowieka; rośnie jego empatia i umiejętność właściwego rozumienia zachowań innych osób.

Emocje i umiejętności społeczne

Jak powszechnie wiadomo, najlepszą formą nauki jest zabawa, dlatego ćwiczenia dotyczące rozpoznawania oraz rozumienia emocji własnych i drugiego człowieka, które są w tej książeczce, właśnie w formie atrakcyjnej zabawy umożliwiają kilkulatkowi nabywanie, jak również doskonalenie umiejętności społecznych. Ćwiczenia te stanowią praktyczną pomoc do prowadzenia zarówno w przedszkolu, jak i w domu zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne.

PUS. Emocje i umiejętności społeczne 1. Dla przedszkolaków

Książeczka ta jest w całości poświęcona zagadnieniom związanym z rozpoznawaniem, określaniem i nazywaniem emocji własnych i drugiego człowieka. Ponieważ to książeczka skierowana do dzieci młodszych, to opiera się wyłącznie na ćwiczeniach i zagadkach obrazkowych, w których często wykorzystywane są tak obecnie popularne i powszechnie w komunikacji stosowane emotikony czy – mówiąc inaczej – emoznaki. Wszystkie ćwiczenia należy rozwiązywać, stosując zestaw kontrolny PUS. Rozwiązując ćwiczenia, dziecko jednocześnie układa klocki w zestawie kontrolnym, aby pod koniec pracy móc samodzielnie sprawdzić, czy udzieliło poprawnych odpowiedzi. Prawidłowo ułożony wzór kontrolny jest dla dziecka informacją, że ćwiczenie zostało rozwiązane dobrze, a tym samym jest doskonałą motywacją do sięgania po kolejne zadania.

Nowa książeczka PUS

znajdzie zastosowanie zarówno w edukacji przedszkolnej, jak i w edukacji domowej. Powinna też znaleźć się w gabinetach pedagogów, psychologów i terapeutów pracujących z dziećmi młodszymi oraz z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Rozwój emocjonalny dzieci młodszych

doskonale wspiera również znana i ceniona gra planszowa naszego asortymentu Odkrycia. Poznać i zrozumieć siebie.

Szczegóły
Epideixis
9788375142259
Wydawnictwo
Epideixis
Autor
Urszula Demczuk
Data premiery
2021
ISBN
9788375142259
Format
240x160
Stron
24
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32257
Zobacz także
chat Komentarze (0)