Rozwój przez zabawę  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Rozwój przez zabawę

Allie Ticktin

Książka ta oferuje ponad 90 łatwych ćwiczeń i zabaw, które rozwijają wszystkie 8 zmysłów u dzieci. Autorka podkreśla, że stymulowanie układu sensorycznego jest kluczowe dla pełnego rozwoju dziecka, pomagając mu w radzeniu sobie z emocjami, nawiązywaniu przyjaźni, wyrażaniu potrzeb oraz zdobywaniu nowych umiejętności. Zabawa sensoryczna jest niezwykle ważna i warto ją pielęgnować.

46,75 zł Brutto

44,52 zł Netto

55,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 55,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 46,75 zł
check W magazynie
tag_faces 94 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Aby dzieci mogły w pełni wykorzystać swój potencjał, ważne jest odpowiednie stymulowanie ich układu sensorycznego, który obejmuje pięć podstawowych zmysłów (wzrok, słuch, smak, dotyk i węch), a także zmysł przedsionkowy (odpowiedzialny za ruch i równowagę), propriocepcję (świadomość własnego ciała) oraz interocepcję (poznanie doznań z narządów wewnętrznych). Poprzez interakcję z otoczeniem, dzieci zdrowo się rozwijają: dotykają różnych faktur, w tym także jedzenia, biegają, skaczą, wspinają się i eksperymentują z wodą.

Rozwój przez zabawę

Allie Ticktin, terapeutka specjalizująca się w integracji sensorycznej, zauważyła, że coraz więcej dzieci ma trudności z codziennymi zachowaniami: mają problem z usiedzeniem w miejscu podczas zajęć w przedszkolu lub szkole, później mają opóźnienia w chodzeniu lub mówieniu, a także trudności w zabawie z rówieśnikami lub nawet samodzielnej zabawie. W przeszłości dzieci miały dużo więcej czasu na dworze, gdzie naturalnie rozwijały swój układ sensoryczny i zdobywały umiejętności potrzebne do dalszego rozwoju. Jednak obecnie zarówno dzieci, jak i rodzice mają coraz mniej wolnego czasu. Najmłodsi spędzają coraz więcej czasu przed ekranami różnych urządzeń, a coraz mniej czasu na poznawanie otaczającej ich przestrzeni.

Integracja sensoryczna

Na szczęście wsparcie rozwoju sensorycznego dziecka nie musi być trudne! Nie wymaga to dużych nakładów ani szczególnych umiejętności. Autorka książki "Rozwój przez zabawę" omawia działanie każdego z ośmiu zmysłów i proponuje proste, ale zabawne ćwiczenia, które ułatwią Twojemu dziecku:

  • radzenie sobie z emocjami,
  • nawiązywanie przyjaźni,
  • wyrażanie swoich potrzeb,
  • zdobywanie nowych umiejętności w przedszkolu i szkole.

To właśnie poprzez zabawę sensoryczną możemy rozwijać te umiejętności!

"Aby odzwyczaić dzieci od spoglądania w ekran i zaangażować je w trójwymiarową, bezpośrednią zabawę przeżywaną całym ciałem, potrzebujesz takich właśnie kreatywnych pomysłów sensomotorycznych. Działania te pomogą twoim dzieciom rozwinąć poczucie własnego ja, poczuć się wygodnie we własnym ciele i wyrosnąć na pewne siebie, kompetentne, «zsynchronizowane» dzieci".
Carol Stock Kranowitz
autorka książki "Nie-zgrane dziecko w świecie gier i zabaw"

Szczegóły
Harmonia
9788383093062
Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Allie Ticktin
Data premiery
2023
ISBN
9788383093062
Format
B5
Stron
284
Okładka
miękka
Nr katalogowy
35119
Zobacz także
chat Komentarze (0)