Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Wiosna  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Wiosna

Agnieszka Bugajska , Anna Wiktor-Stępień

Propozycje aktywności i scenariusze zajęć wspierające integrację sensoryczną.

29,75 zł Brutto

28,33 zł Netto

35,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 35,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 29,75 zł
check W magazynie
tag_faces 60 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Wiosna. Propozycje aktywności i scenariusze zajęć wspierające integrację sensoryczną

"Zabawy sensoryczne na każdy dzień" to zbiór propozycji aktywności, ćwiczeń i zajęć wspierających integrację sensoryczną.

W skład publikacji wchodzą:

  • książka zawierająca ponad 160 propozycji zabaw, 7 scenariuszy zajęć inspirowanych wiosną, a także DODATEK – pomysły na wielkanocne aktywności;
  • wirtualny album z dostępem do piosenek, podkładów muzycznych, utworów instrumentalnych, dźwięków oraz pomocy dydaktycznych pojawiających się w publikacji.

Zabawy sensoryczne na każdy dzień

przeznaczone są dla nauczycieli, terapeutów, rodziców, opiekunów i wszystkich tych, którzy pracują z dziećmi: każdy z nich znajdzie w publikacji aktywności dostosowane do potrzeb dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Integracja sensoryczna

Mózg trzeba odpowiednio „nakarmić” – to różnorodne bodźce płynące do niego z całego ciała są „pożywieniem”. Trafiają one do mózgu poprzez nasze zmysły. Integracja sensoryczna składa wszystko w całość, sprawia, że informacje docierające do mózgu współgrają i umożliwiają prawidłową odpowiedź i właściwie zachowanie. Gdy wszystkie zmysły współpracują w odpowiedni sposób – mózg nie ma problemu z nauką i adaptacją. Dlatego tak ważne jest, żeby „karmić” go różnorodnymi bodźcami już od narodzin. Wiek przedszkolny jest tutaj kluczowy. To właśnie dlatego powstała niniejsza książka.

Wiosna to pora roku, na którą czeka każdy z nas. Często traktujemy wiosnę jako nowy początek, szczególny czas, gdy zachodzi bardzo wiele zmian – nie tylko w przyrodzie, ale i poniekąd w nas samych. Wzrasta temperatura powietrza, a dni stają się coraz dłuższe. Na drzewach pojawiają się pierwsze pąki, które zaczynają się otwierać, na niektórych gałązkach pojawiają się srebrzyste kotki. Powracają ptaki, zwierzęta budzą się z zimowego snu, spod śniegu zaczynają wyglądać pierwsze wiosenne kwiaty. Po długich, zimowych miesiącach spędzonych głównie w domu, możemy cieszyć się wiosną, która zaprasza nas do zabawy. A my z ogromną radością i ekscytacją zachęcamy Was do przyłączenia się do sensorycznej przygody każdego wiosennego dnia!

Szczegóły
9788367101127
Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Agnieszka Bugajska, Anna Wiktor-Stępień
Data premiery
2022
ISBN
9788367101127
Format
210x297
Stron
92
Okładka
miękka
Nr katalogowy
33502
Zobacz także
chat Komentarze (0)