Scenariusze zajęć i zabaw dla wychowawców, pedagogów, animatorów kultury i rodziców  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Scenariusze zajęć i zabaw dla wychowawców, pedagogów, animatorów kultury i rodziców

Agnieszka Kozdroń

Książka promuje rozwój przez zabawę, oferując praktyczne scenariusze na organizację czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Zabawa wspiera rozwijanie różnych inteligencji, umiejętności społecznych, poczucia własnej wartości i zdolności zarządzania emocjami. Publikacja zawiera gry, projekty i zabawy, które pomagają kształtować komunikację, umiejętności społeczne i rozwijać potencjał jednostek. Jej celem jest wykształcenie emocjonalnie stabilnych, świadomych siebie jednostek gotowych do pełnienia aktywnej roli w społeczeństwie. Zabawy wspierają rozwój intelektualny, fizyczny, społeczny i emocjonalny dzieci i młodzieży.

45,00 zł Brutto

42,86 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 90 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Rozwój przez zabawę, to główne przesłanie książki zawierającej praktyczne scenariusze organizowania czasu wolnego dzieciom i młodzieży w sposób bezpieczny i atrakcyjny zarazem. Zabawa wpływa na rozwój inteligencji wielorakich, kształtuje kompetencje społeczne, wzmacnia poczucie własnej wartości, pomaga w zarządzaniu emocjami, wyposażając dziecko w umiejętności niezbędne do tego, by w dorosłym życiu mogło podjąć z sukcesem określone społeczne role.

Książka zawiera scenariusze zabaw, propozycje gier i projektów, które z założenia mają zabezpieczać potrzeby rozwojowe dzieci i młodzieży, nadając oddziaływaniom pedagogicznym i rodzicielskim głębszy wymiar w aspektach:

  • kształtowania kompetencji komunikacyjnych,
  • kształtowania kompetencji społecznych,
  • budowania poczucia własnej wartości,
  • rozwijania potencjału jednostek,
  • umiejętnego zarządzania emocjami.

Celem zabaw przedstawionych w książce jest ukształtowanie jednostki stabilnej emocjonalnie, świadomej własnych zasobów, o wysokim poczuciu własnej wartości, otwartej na społeczne życie, z poczuciem współodpowiedzialności za tworzenie społecznej rzeczywistości, która ukierunkowana przez pedagogizację dorosłych świadomie w życiu zarządzać będzie swoim wszechstronnym rozwojem.

Dzieci i młodzież uczestnicząc w proponowanych zabawach, grach i projektach wzmocnią obszary związane z:

  • rozwojem intelektualnym,
  • rozwojem fizycznym,
  • rozwojem społecznym,
  • rozwojem emocjonalnym.
Szczegóły
Difin
9788379303922
Wydawnictwo
Difin
Autor
Agnieszka Kozdroń
Data premiery
2014
ISBN
9788379303922
Format
160x230
Stron
174
Okładka
miękka
Nr katalogowy
26865
Zobacz także
chat Komentarze (0)