Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Zima  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Zima

Agnieszka Bugajska , Anna Wiktor-Stępień

Propozycje aktywności i scenariusze zajęć wspierające integrację sensoryczną.

29,75 zł Brutto

28,33 zł Netto

35,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 35,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 29,75 zł
check W magazynie
tag_faces 60 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Zima. Propozycje aktywności i scenariusze zajęć wspierające integrację sensoryczną

"Zabawy sensoryczne na każdy dzień" to zbiór propozycji aktywności, ćwiczeń i zajęć wspierających integrację sensoryczną.

W skład publikacji wchodzą:

  • książka zawierająca ponad 165 propozycji zabaw, 7 scenariuszy zajęć inspirowanych zimą, a także DODATEK – pomysły na sensoryczny kalendarz adwentowy;
  • wirtualny album z dostępem do piosenek, podkładów muzycznych, utworów instrumentalnych, dźwięków oraz pomocy dydaktycznych pojawiających się w publikacji.

Zabawy sensoryczne na każdy dzień

przeznaczone są dla nauczycieli, terapeutów, rodziców, opiekunów i wszystkich tych, którzy pracują z dziećmi: każdy z nich znajdzie w publikacji aktywności dostosowane do potrzeb dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Integracja sensoryczna

Mózg trzeba odpowiednio „nakarmić” – to różnorodne bodźce płynące do niego z całego ciała są „pożywieniem”. Trafiają one do mózgu poprzez nasze zmysły. Integracja sensoryczna składa wszystko w całość, sprawia, że informacje docierające do mózgu współgrają i umożliwiają prawidłową odpowiedź i właściwie zachowanie. Gdy wszystkie zmysły współpracują w odpowiedni sposób – mózg nie ma problemu z nauką i adaptacją. Dlatego tak ważne jest, żeby „karmić” go różnorodnymi bodźcami już od narodzin. Wiek przedszkolny jest tutaj kluczowy. To właśnie dlatego powstała niniejsza książka.

Zima to pora roku, na którą czekają wszystkie dzieci! Już pod koniec listopada zaczynają wypatrywać pierwszego śniegu... Jednak zima bywa różna – czasami rozpieszcza nas białym puchem, czasami nie... Pomimo tego uwielbiamy ją! Nie tylko za śnieg, lecz także za piękne okazje do wspólnego, rodzinnego świętowania. Na śnieżne i bezśnieżne dni spieszymy z pomysłami – podpowiadamy, jak w pełni cieszyć się śniegiem i jak zrekompensować sobie jego brak, podejmując różnorodne zabawy sensoryczne. Zima doświadczana wszystkimi zmysłami będzie tą niezapomnianą!

Szczegóły
9788367101011
Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Agnieszka Bugajska, Anna Wiktor-Stępień
Data premiery
2021
ISBN
9788367101011
Format
210x297
Stron
92
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32936
Zobacz także
chat Komentarze (0)