Twoje ciałopozytywne dojrzewanie. Książka dla dziewczynek w wieku 8-12 lat
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Twoje ciałopozytywne dojrzewanie. Książka dla dziewczynek w wieku 8-12 lat

Barbara Pietruszczak

Książka o dojrzewaniu dla dziewczynek w wieku 8-12 lat, wyróżniona w prestiżowym katalogu White Ravens 2022, promuje ciałopozytywność, empatię i akceptację swojego ciała. Dzięki rzetelnej wiedzy i pastelowym ilustracjom pomaga zrozumieć zmiany związane z dojrzewaniem, wspierając pozytywne podejście do własnego ciała i emocji. Jest to wartościowy przewodnik zarówno dla dziewczynek, jak i ich rodziców, który łagodzi lęki i wstyd związane z cielesnością, zachęcając do empatycznego dbania o siebie.

65,00 zł Brutto

61,90 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 130 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Twoje ciałopozytywne dojrzewanie. Przewodnik po zmianach w ciele, pierwszej miesiączce i ciałopozytywności - Moonka - Barbara Pietruszczak

To książka o dojrzewaniu dla dziewczynek przepełniona czułością i empatią.

Jest ciałopozytywna, bo:

  • kładzie nacisk na to, co dzięki ciału można robić, a nie na to jak wygląda
  • pomaga budować pozytywny i czuły język wobec siebie i swojego ciała
  • daje rzetelną i przystępną wiedzę, która pomoże zrozumieć zmiany związane z pierwszą miesiączką i okresem dojrzewania

Prestiżowe wyróżnienie White Ravens 2022!

Przewodnik "Twoje ciałopozytywne dojrzewanie" dla dziewczynek znalazł się w prestiżowym katalogu "White Ravens 2022" (Białe Kruki 2022) opublikowanym przez Internationale Jugendbibliothek/International Youth Library.

Internationale Jugendbibliothek (Międzynarodowa Biblioteka Młodzieży) w Monachium to największy w Europie ośrodek badawczy nad książką dziecięcą, gromadzący literaturę dla dzieci i młodzieży z całego świata.

Katalog "White Ravens" to lista 200 książek z 53 krajów, które wg Międzynarodowej Biblioteki Młodzieży, zasługują na światową uwagę ze względu na swoją uniwersalną tematykę, najwyższy poziom literacki i artystyczny lub innowacyjne podejście do tematu.

Autorka porusza szerokie spektrum tematów – od zmian zachodzących w ciele po emocje i relacje – które są przedstawione w sposób wnikliwy, ale nie przytłaczający. Dzieląc się swoją ekspercką wiedzą na temat kobiecego dojrzewania, autorka jest zarówno wnikliwa, jak i pełna szacunku dla swoich czytelników. Książka jest również odpowiednio subtelna, zarówno tekstowo, jak i wizualnie. Zwłaszcza pastelowe ilustracje doskonale wyrażają ideę pozytywności ciała i bezpośrednio odnoszą się do kwestii, które niektórzy uznaliby za tabu.
White Ravens 2022 - International Youth Library

W pewnym sensie to książka rewolucyjna, bo zdejmująca bagaż pokoleniowego poczucia wstydu, lęków i powinności wpisywanych w kobiecą cielesność. Na miejscu każdej mamy / babci / cioci / starszej siostry podarowałabym ją każdej dziewczynce na 10. urodziny! (albo nieco wcześniej lub później). Na dobry początek.
dr n. hum. Alicja Długołęcka - pedagożka i edukatorka seksualna.

Przewodnik "Twoje ciałopozytywne dojrzewanie" dla dziewczynek otrzymał główną nagrodę w plebiscycie książek dla niedorosłych Lokomotywa 2021 w kategorii FAKT. Kategoria "Fakt" to półka książek popularnonaukowych, które rozbudzają i podsycają ciekawość świata. Tutaj rodzą się pierwsze pytania i pasje. Mądre, doskonale podane odpowiedzi to znacznie więcej niż suche fakty i nudne ilustracje.

Z całą pewnością jest to książka, której wielu z nas brakowało, kiedy z dziewczynek stawałyśmy się kobietami. Inspiruje ciałopozytywnością i wyjaśnia, dlaczego warto wziąć empatyczne dbanie o siebie na serio.
Magda Korczyńska i Magda Falińska - twórczynie projektu edukacyjnego "Jak Wychowywać Dziewczynki".

Ta książka to pomoc na wagę złota dla taty, zabierającego się z córką do tego trudnego tematu. Akceptacja swojego ciała, do której z czasem dojrzewają dorosłe kobiety, powinna zaczynać się wcześniej. To właśnie tata ma tutaj ważną rolę do spełnienia. Chciałbym, żeby ten przewodnik przeczytał również mój syn i jego koledzy. Więcej wiedzy to mniej wstydu i domysłów. Więcej zrozumienia i empatii. Bez względu na płeć.
Krystian Hanke - twórca "Projektu Tatowanie", dziennikarz Radia 357.

Szczegóły
Moonka
9788395986505
Wydawnictwo
Moonka
Autor
Barbara Pietruszczak
ISBN
9788395986505
Format
150x210
Stron
208
Okładka
twarda
Nr katalogowy
35668
Ilustracje
Anna Rudak
Zobacz także
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
chat Komentarze (0)