Uczę się poprawnie wymawiać głoskę sz z Foczką Ninką  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Uczę się poprawnie wymawiać głoskę sz z Foczką Ninką

Hanna Duda

Uczę się poprawnie wymawiać głoskę sz z Foczką Ninkąjest adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które nie wy­mawiają poprawnie głoski...

16,16 zł Brutto

15,39 zł Netto

19,01 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 19,01 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 16,16 zł
W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 32 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Uczę się poprawnie wymawiać głoskę sz z Foczką Ninką
jest adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które nie wy­mawiają poprawnie głoski [sz]. Publikacja będzie przydatna dla logopedów, pedagogów, nauczycieli i rodziców pracu­jących z dziećmi, u których głoska [sz] pojawiła się spontanicznie lub została wywołana przez logopedę w izolacji (jako pojedynczy dźwięk). Nadal jednak głoska [sz] często bywa wyma­wiana źle, szczególnie w trudniejszych do wyartykułowania wyrazach bądź gdy dziecko chce powiedzieć coś szybko i jest podekscytowane. To ważny etap pracy spoczywający w dużej mierze na rodzicach, którzy nie zawsze mają fachowe przygotowanie i wiedzę, jak skutecznie pomóc swojemu dziecku.

W książce zaprezentowano przykładowe ćwiczenia narządów mowy sta­nowiące podstawę i wstępny etap pracy z dzieckiem z wadliwą artykulacją [sz]. Zamieszczono także metodycz­nie opracowany zbiór wyrazów, w których występuje głoska [sz]. Dominującą część publikacji stanowi zbiór zabaw i ćwiczeń logopedycznych w formie: rymowanek, dobieranek, zagadek, rebusów, krzyżówek. Te atrakcyjne zabawy językowe utrwalają prawidłową wymowę głoski [sz]. Przeciwdziałają nudzie i pozwalają uniknąć trudnego do zaakceptowania przez dzieci "bezcelowego" powtarzania do znudzenia wyrazów i nazywania wciąż tych samych obrazków. Umiesz­czone w tej części zadania są ciekawą propozycją wspólnej zabawy dziecka z bliską osobą, która bawiąc się, uczy je wymowy, ocenia na bieżąco, chwali za wysiłek i postępy, zachęca do pokonywania trudności i wspiera w trudnych chwilach.

Uczę się poprawnie wymawiać z Foczką Ninką to seria książeczek logopedycznych. Proponowany materiał językowy opracowany został zgodnie z metodyką pracy logope­dycznej i jest poparty długoletnim doświadczeniem zawodowym Autorki. Profesjonalnie dobrane zadania służą stymulacji rozwoju mowy dzieci w wieku przedszkolnym i szkol­nym. Mogą być bardzo przydatne do organizowania metodycznych zabaw językowych z dziećmi, u których występuje opóźnienie rozwoju mowy, zaburzenie artykulacji czy nieutrwalona wymowa tak zwanych głosek trudnych.

Szczegóły
Harmonia
9788371347610
Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Hanna Duda
Data premiery
2015
ISBN
9788371347610
Format
A4
Stron
104
Okładka
miękka
Zobacz także
chat Komentarze (0)