Uwolnić szkołę od systemu klasowo-lekcyjnego  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Uwolnić szkołę od systemu klasowo-lekcyjnego

Bogusław Śliwerski , Michał Paluch

Książka porusza kwestię negatywnych skutków tradycyjnego modelu nauczania, jakim jest system klasowo-lekcyjny. Autorzy proponują alternatywne podejście, które uwzględnia indywidualne potrzeby uczniów i daje im większą swobodę w kształtowaniu swojego procesu edukacyjnego.

74,00 zł Brutto

70,48 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 148 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Publikacja "Uwolnić szkołę od systemu klasowo-lekcyjnego" autorstwa Bogusława Śliwerskiego i Michała Plucha, która ukazała się w ramach serii wydawniczej "Drogowskazy (w) Edukacji", stawia ważne pytania o przyszłość polskiej edukacji. Autorzy podkreślają, że obecnie rozwój edukacji w Polsce nie idzie w dobrym kierunku i nawet najlepsi nauczyciele mają poczucie, że ich praca idzie na marne.

Sytuacja ta dotyczy również uczniów, którzy często odbierają szkołę jako miejsce nudne i bezsensowne. Są też tacy, którzy traktują szkołę jako konieczność i szybko o niej zapominają. Rodzice również odczuwają bezsilność, gdy pytają swoje dzieci o to, co działo się w szkole i słyszą odpowiedź "NIC!".

System klasowo-lekcyjny

W takiej sytuacji autorzy proponują uwolnienie szkoły od systemu klasowo-lekcyjnego, który jest przestarzały i nieskuteczny. Zamiast tego, proponują wprowadzenie innowacyjnych metod nauczania, które będą bardziej dostosowane do indywidualnych potrzeb uczniów i pozwolą na lepsze wykorzystanie ich potencjału.

Innowacyjne metody nauczania

W książce znajdują się również konkretnie zaproponowane rozwiązania, które mogą pomóc w zmianie obecnego systemu edukacji. Autorzy podkreślają, że zmiany te nie są łatwe i wymagają dużego wysiłku, ale są niezbędne dla poprawy sytuacji w polskiej edukacji.

"Uwolnić szkołę od systemu klasowo-lekcyjnego"

jest ważnym głosem w dyskusji na temat przyszłości edukacji w Polsce. Autorzy stawiają ważne pytania i proponują konkretnie rozwiązania, które mogą pomóc w poprawie sytuacji.

Szczegóły
9788380959699
Wydawnictwo
Oficyna Wydawnicza Impuls
Autor
Bogusław Śliwerski, Michał Paluch
Data premiery
2021
ISBN
9788380959699
Format
145x208
Stron
356
Okładka
miękka
Nr katalogowy
34013
Zobacz także
chat Komentarze (0)