Edukacja, która zmienia życie  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Nowy

Edukacja, która zmienia życie

Marilee Adams

Książka prezentuje metodę tworzenia szkolnej atmosfery wypełnionej ciekawością i troską, ukazując, jak nasze psychiczne nastawienie wpływa na komunikację i współpracę. Wzruszająca historia nauczycielki oraz praktyczne ćwiczenia i zasoby internetowe inspirują do otwartości, kreatywności i ciągłego uczenia się.

53,99 zł Brutto

51,42 zł Netto

check W magazynie
tag_faces 108 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Edukacja, która zmienia życie - Logos Oficyna Wydawnicza - Marilee Adams

Marilee Adams, autorka bestselleru "Myślenie pytaniami", na prośbę pedagogów przedstawia fascynującą metodę tworzenia szkolnej atmosfery przenikniętej ciekawością, kreatywnością i troską. Wzruszająca historia o nauczycielce na granicy wypalenia zawodowego ukazuje, jak nasze psychiczne nastawienie wpływa na komunikację z uczniami, współpracownikami i nami samymi. Adams przytacza barwne przykłady, w jaki sposób pielęgnowanie tzw. "drogi uczącego się" prowadzi do przełomów w krytycznym myśleniu, komunikacji i współpracy.

Ta inspirująca książka, zawierająca ćwiczenia, linki do zasobów internetowych i autorską mapę wyboru określającą różne postawy umysłu, dostarcza narzędzi, które naprawdę zmieniają życie. Zachęca zarówno uczniów, jak i nauczycieli do otwartości, kreatywności, skuteczności, wytrwałego rozwiązywania problemów i nieustannego uczenia się.

Dr Marilee Adams

jest prezesem Inquiry Institute – organizacji konsultingowej, coachingowej i edukacyjnej. Jest doradcą w Learning Forward New Jersey i adiunktem w American University w programie Key Executive Leadership na Wydziale Spraw Publicznych.

"Książka zwiększa skuteczność nauczyciela, dostarczając mu głębokich, mocnych, a jednocześnie prostych narzędzi do poprawy komunikacji i metod nauczania, a nade wszystko usprawniania nauki uczniów".
dr Harvey Silver
prezes Silver Strong & Associates, LLC, oraz współzałożyciel i prezes Thoughtful Education Press

"Książka ma w sobie mądrość. Polecam ją wszystkim nauczycielom, studentom, administratorom i zawodowym trenerom rozwoju, próbującym przywrócić wartość naszej działalności".
dr Heidi Hayes Jacobs
prezes i dyrektor generalny Curriculum 21

"Przedstawia żywy obraz uczniów i nauczycieli, którzy uczą się i rozwijają w sobie postawy umysłu… Może naprawdę zrewolucjonizować proces kształcenia".
John Barell
emerytowany profesor Montclair State University oraz autor Did You Ever Wonder? i Developing More Curious Minds

"Wciągająca i pobudzająca do myślenia książka. Jest prawdziwym sukcesem. Polecam ją naszym nauczycielom i rodzicom".
Nancy Starmer
dyrektor George School oferującej międzynarodowy program maturalny

Szczegóły
9788363488604
Wydawnictwo
Logos Oficyna Wydawnicza
Autor
Marilee Adams
ISBN
9788363488604
Format
148x210
Stron
248
Okładka
miękka
Nr katalogowy
35978
Rok wydania
2016
Zobacz także
chat Komentarze (0)