Kultura szkoły Montessori w XXI wieku  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Kultura szkoły Montessori w XXI wieku

Anna Jaroszewska

Książka jest polecana dla osób zainteresowanych alternatywnymi formami edukacji, wolnością w kształceniu oraz wychowaniem dojrzałych, empatycznych jednostek. Publikacja nie tylko przedstawia teorię pedagogiki Marii Montessori, ale także omawia praktyczne aspekty jej wdrażania w szkole.

75,00 zł Brutto

71,43 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 150 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

"Kultura szkoły Montessori w XXI wieku. Od teorii do praktyki w skali mikro" to publikacja, którą chcielibyśmy polecić wszystkim zainteresowanym rozwijaniem alternatywnych form edukacji, wolności w kształceniu oraz wychowaniu dojrzałych, myślących i empatycznych jednostek. Autorka, Anna Jaroszewska, przedstawia w niej nie tylko teorię pedagogiki Marii Montessori, ale również omawia praktyczne aspekty jej realizacji w szkole.

Seria wydawnicza "Drogowskazy (w) Edukacji" ma na celu przypomnienie, że edukacja to nie tylko narzędzie do zdobycia wiedzy czy umiejętności, ale przede wszystkim proces tworzenia społeczeństwa i budowania relacji międzyludzkich. Szkoła powinna być miejscem, w którym uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale również uczą się empatii, szacunku dla innych oraz budowania relacji opartych na zaufaniu i zrozumieniu.

Kultura szkoły Montessori

Wydawnictwo proponuje również, żeby myśleć o edukacji w szerszym kontekście społecznym i politycznym. Szkoła nie powinna być jedynie narzędziem w rękach polityków czy biznesmenów, ale powinna działać na rzecz dobra wspólnego. Dlatego tak ważne jest, aby nauczyciele, uczniowie i rodzice mieli możliwość rzeczywistej partycypacji w tworzeniu lepszej edukacji.

Alternatywne modele edukacyjne

Publikacja Anny Jaroszewskiej wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom i pokazuje, że istnieją alternatywne modele edukacyjne, które skutecznie kształtują młodych ludzi, rozwijają ich indywidualne talenty i umiejętności, a także kształtują ich charakter i postawy społeczne. Polecamy tę książkę wszystkim, którzy chcą zrozumieć, jak działa szkoła Montessori oraz jakie korzyści płyną z jej stosowania w dzisiejszych czasach.

Szczegóły
9788380956018
Wydawnictwo
Oficyna Wydawnicza Impuls
Autor
Anna Jaroszewska
Data premiery
2022
ISBN
9788380956018
Format
145x208
Stron
190
Okładka
miękka
Nr katalogowy
34012
Zobacz także
chat Komentarze (0)