Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień

Agnieszka Bugajska , Anna Wiktor-Stępień

Propozycje aktywności i scenariusze zajęć wspierające integrację sensoryczną.

29,75 zł Brutto

28,33 zł Netto

35,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 35,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 29,75 zł
check W magazynie
tag_faces 60 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień. Propozycje aktywności i scenariusze zajęć wspierające integrację sensoryczną

"Zabawy sensoryczne na każdy dzień" to zbiór propozycji aktywności, ćwiczeń i zajęć wspierających integrację sensoryczną.

W skład publikacji wchodzą:

  • książka zawierająca ponad 140 propozycji zabaw, 7 scenariuszy zajęć inspirowanych jesienią, a także DODATEK – listę niezbędnych produktów oraz kilka trików ułatwiających organizację zabaw sensorycznych;
  • wirtualny album z dostępem do piosenek, podkładów muzycznych, utworów instrumentalnych oraz dźwięków pojawiających się w publikacji.
Zabawy sensoryczne na każdy dzień

przeznaczone są dla nauczycieli, terapeutów, rodziców, opiekunów i wszystkich tych, którzy pracują z dziećmi: każdy z nich znajdzie w publikacji aktywności dostosowane do potrzeb dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Integracja sensoryczna

Mózg trzeba odpowiednio „nakarmić” – to różnorodne bodźce płynące do niego z całego ciała są „pożywieniem”. Trafiają one do mózgu poprzez nasze zmysły. Integracja sensoryczna składa wszystko w całość, sprawia, że informacje docierające do mózgu współgrają i umożliwiają prawidłową odpowiedź i właściwie zachowanie. Gdy wszystkie zmysły współpracują w odpowiedni sposób – mózg nie ma problemu z nauką i adaptacją. Dlatego tak ważne jest, żeby „karmić” go różnorodnymi bodźcami już od narodzin. Wiek przedszkolny jest tutaj kluczowy. To właśnie dlatego powstała niniejsza książka.

Jesień jest często niedocenianą porą roku, uważa się ją za ponurą i kapryśną... Jednak jest to pora uwielbiania przez terapeutów integracji sensorycznej! Dlaczego? Gdyż niesie ze sobą piękne dary, które w doskonały sposób posłużą do zabaw sensorycznych każdego dnia – i można je zdobyć całkowicie za darmo! Wystarczy wyjść na spacer, rozejrzeć się, przykucnąć w trawie, pod drzewami w parku... Znajdziecie wtedy żołędzie, kasztany, szyszki, kolorowe liście, jarzębinę... Czas niepogody to również świetna okazja do przeprowadzania wielozmysłowych aktywności – wystarczy zabrać ze sobą parasol, włożyć pelerynę i kalosze... A na zewnątrz wsłuchać się w dźwięk deszczu, poskakać po kałużach, pobawić się błotem. Jesień daje moc sensorycznych możliwości i inspiracji!

Szczegóły
9788365915962
Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Agnieszka Bugajska, Anna Wiktor-Stępień
Data premiery
2021
ISBN
9788365915962
Format
210x297
Stron
76
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32522
Zobacz także
chat Komentarze (0)