Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Lato  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Lato

Agnieszka Bugajska , Anna Wiktor-Stępień

Propozycje aktywności i scenariusze zajęć wspierające integrację sensoryczną.

29,75 zł Brutto

28,33 zł Netto

35,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 35,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 29,75 zł
check W magazynie
tag_faces 60 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Lato. Propozycje aktywności i scenariusze zajęć wspierające integrację sensoryczną

"Zabawy sensoryczne na każdy dzień" to zbiór propozycji aktywności, ćwiczeń i zajęć wspierających integrację sensoryczną.

W skład publikacji wchodzą:

  • książka zawierająca ponad 160 propozycji zabaw, 7 scenariuszy zajęć inspirowanych latem, a także DODATEK - sensoryczne aktywności, które można zaproponować podczas wakacyjnych dyżurów;
  • wirtualny album z dostępem do piosenek, podkładów muzycznych, utworów instrumentalnych, dźwięków oraz pomocy dydaktycznych pojawiających się w publikacji.

Zabawy sensoryczne na każdy dzień

przeznaczone są dla nauczycieli, terapeutów, rodziców, opiekunów i wszystkich tych, którzy pracują z dziećmi: każdy z nich znajdzie w publikacji aktywności dostosowane do potrzeb dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Integracja sensoryczna

Mózg trzeba odpowiednio „nakarmić” – to różnorodne bodźce płynące do niego z całego ciała są „pożywieniem”. Trafiają one do mózgu poprzez nasze zmysły. Integracja sensoryczna składa wszystko w całość, sprawia, że informacje docierające do mózgu współgrają i umożliwiają prawidłową odpowiedź i właściwie zachowanie. Gdy wszystkie zmysły współpracują w odpowiedni sposób – mózg nie ma problemu z nauką i adaptacją. Dlatego tak ważne jest, żeby „karmić” go różnorodnymi bodźcami już od narodzin. Wiek przedszkolny jest tutaj kluczowy. To właśnie dlatego powstała niniejsza książka.

Lato

Zwykle z utęsknieniem czekamy na lato. Wakacje, odpoczynek, piękna pogoda – to wszystko sprawia, że jesteśmy pełni energii! Pakując plecak czy walizkę lub przygotowując się do wakacyjnego dyżuru, nie zapomnij o tej książce – pełnej kreatywnych pomysłów na sensoryczne, ogólnorozwojowe zabawy dla dzieci na letni czas. Latem wszystkie aktywności chętnie przeprowadzamy na świeżym powietrzu. Dlatego proponujemy Wam nowe pomysły, z podkreśleniem, żeby w miarę możliwości wykonywać je w przedszkolnych ogrodach, na podwórkach, a nawet podczas letnich wyjazdów. Zachęcamy do tego, by wykorzystać czas wakacji na odpoczynek oraz na „karmienie mózgu” pozytywnymi myślami i dużą dawką sensorycznych zabaw!

Szczegóły
9788367101264
Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Agnieszka Bugajska, Anna Wiktor-Stępień
Data premiery
2022
ISBN
9788367101264
Format
210x297
Stron
100
Okładka
miękka
Nr katalogowy
33659
Zobacz także
chat Komentarze (0)