Edu-Jurczyszyn - multimedia, część 3, etap 1. Terapia i zabawa (płyta CD) - 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Edu-Jurczyszyn - multimedia, część 3, etap 1. Terapia i zabawa (płyta CD)

-

Uwaga!Ze względu na specyfikę programu czas realizacji zamówienia wynosi 14 dni.Zamówienia realizujemy tylko i wyłącznie na przedpłatę lub płatność...

389,98 zł Brutto

317,06 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 780 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis
Uwaga!
Ze względu na specyfikę programu czas realizacji zamówienia wynosi 14 dni.
Zamówienia realizujemy tylko i wyłącznie na przedpłatę lub płatność elektroniczną.

STRUKTURA ETAPU 1 - 6 GRUP TEMATYCZNYCH.

Etap 1 zawiera następujące grupy tematyczne:

  • Pożywienie
  • Owoce
  • Warzywa
  • Środki transportu
  • Zawody damskie
  • Zawody męskie

Do poszczególnych grup wchodzimy po przyciśnięciu odpowiedniego przycisku. Po wciśnięciu przycisku – "Pożywienie" ukazują się przyciski z których możemy wejść do następujących działów:

  • Rozwijanie wiedzy
  • Logiczne myślenie
  • Percepcja
  • Koordynacja

ROZWIJANIE WIEDZY

Po wciśnięciu "Rozwijania Wiedzy" ukazują się następujące przyciski:

  • Obrazki
  • Czytanie
  • Powtórzenie
  • Zagadki

OBRAZKI

Po wciśnięciu przycisku "Obrazki" – widać na planszy wszystkie 15 obrazków, które po najechaniu myszką na konkretny element są nazywane.

Do poruszania się po KRECIKU służą przyciski usytuowane w ramce programu w tym przycisk:

  • powtórz - powtórzenie sekwencji
  • wróć - do poprzedniego slajdu
  • stop - zatrzymanie slajdu
  • powrót - do głównego menu
  • rozpocznij – rozpocznij prezentację

Po wciśnięciu na planszy zbiorczej dolnego przycisku w kolorze zielonym prezentowane są wszystkie obrazki z tej serii.

SYSTEM WZMOCNIEŃ

Każde zadanie prawidłowo wykonane nagradzane jest brawami, co mobilizuje do dalszych ćwiczeń.

CZYTANIE

Następnie po wciśnięciu przycisku "Czytanie" – ukazują się na planszy zbiorczej wszystkie wyrazy z danej serii a po wciśnięciu w dolnej części programu zielonego przycisku uruchamia się prezentacja poszczególnych wyrazów.

POWTÓRZENIE

Po wciśnięciu przycisku "Powtórzenie" mamy możliwość przeprowadzenia zadania sprawdzającego umiejętność prawidłowego dopasowania przez dziecko odpowiedniego wyrazu do przedstawionego obrazka. Dziecko musi podjąć samodzielną decyzję i zaznaczyć wyraz, który pasuje do obrazka.
Następnym etapem powtórzenia jest układanie prostych zdań z dopasowaniem prawidłowego wyrazu. Zadanie jest utrudnione, ponieważ oprócz podjęcia decyzji, dopasowania wyrazu do obrazka, dziecko musi jeszcze ułożyć proste zdanie. Zadanie realizujemy po opanowaniu przez dziecko wszystkich wyrazów oraz przyswojeniu pojęć na obrazkach. Poszerzamy wówczas nie tylko wiedzę dziecka, ale także zasób słownika biernego i czynnego.

ZAGADKI

Kolejnym etapem są zagadki mobilizujące dziecko do analizy tekstu. Dziecko słucha zagadek i ma dopasować do słyszanego tekstu odpowiednią ilustrację.

ROZWIJANIE LOGICZNEGO MYŚLENIA:

Po wciśnięciu przycisku "Logiczne myślenie", ukazują się kolejne przyciski:

  • Cyfry
  • Figury
  • Zbiory
  • Działania
  • Analiza

CYFRY

Po wciśnięciu przycisku prezentowana jest jedna lub dwie cyfry. Prezentacja przedstawia cyfrę w postaci obrazu graficznego liczby, wartości cyfry w postaci odpowiedniej ilości serduszek oraz napisu przedstawiającego wartość cyfry. Każda cyfra przedstawiona jest w podobny sposób co zapewnia dziecku lepsze przyswojenie materiału.

FIGURY

Po wciśnięciu przycisku "figury" - prezentowana jest jedna figura geometryczna. Następnie przygotowane są układanki, w których dziecko ma połączyć określone figury biorąc pod uwagę słyszane polecenie. Ćwiczenie stanowi również element klasyfikacji zbioru.

ZBIORY

Po wciśnięciu przycisku "zbiory" - prezentowane są ćwiczenia wymagające umiejętności tworzenia prostych a następnie bardziej złożonych pojęć. W proponowanych w programie ćwiczeniach proste zbiory tworzone są w oparciu o takie cechy przedmiotów jak: kolor, kształt, wielkość, przeznaczenie, rodzaj. Początkowo zbiory tworzone są według jednej a następnie dwóch i więcej cech. Przykładowa klasyfikacja zbioru według: smaku, przeznaczenia, rodzaju, dopasowania przedmiotów do czynności, klasyfikacji według kształtu.

DZIAŁANIA

Na slajdach przedstawiona jest przykładowa klasyfikacja zbioru - po wciśnięciu przycisku "działania" realizujemy ćwiczenia związane z rozumieniem wartości liczby. Zadaniem dziecka jest dopasowanie pewnej liczby elementów zgodnej z poleceniem słownym w programie. Przykład – "Daj dziecku jednego lizaka".

PERCEPCJA

Po wciśnięciu przycisku ukazują nam się dwa przyciski związane z zadaniami dotyczącymi percepcji wzrokowej i słuchowej.

SŁUCH

Po wciśnięciu przycisku - "słuch", prezentowane są ćwiczenia związane z analizą słuchową. Dziecko ma przygotowane kilka dźwięków oraz ilustracje przedstawiające odtwarzany dźwięk. Zadaniem dziecka jest przeanalizowanie dźwięku i dobranie odpowiedniego dźwięku.

WZROK

Po wciśnięciu przycisku "wzrok" - zadaniem dziecka jest dokonanie analizy i syntezy obrazków. W początkowych ćwiczeniach obrazki są bardzo proste dwu lub trzy elementowe. W następnych zestawach ilość elementów układanki zwiększa się co stanowi wyższy stopień trudności.

KOORDYNACJA

Po wciśnięciu przycisku "koordynacja" ukazują się kolejne przyciski: szlaczki i malowanki

SZLACZKI

Ćwiczenia służą usprawnianiu umiejętności koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz przygotowują do nauki pisania. Ćwiczenia rozpoczynają się od linii prostych ustawionych w pozycji poziomej i pionowej. Następnie w miarę nabywania umiejętności rysowania linii pojawiają się nowe kształty coraz bardziej skomplikowane w tym; szlaczki, kształty, elementy literopodobne, cyfry, inne. Każdy zestaw tematyczny ma inne ćwiczenia.

MALOWANKI

Po wciśnięciu przycisku "malowanka"- można samodzielnie z wykorzystaniem myszki oraz palety barw i odpowiedniej grubości pędzla wypełnić malowankę. Jeśli malowanka nam się podoba można ją również wydrukować. Każdy zestaw tematyczny ma inne malowanki.

DODATKOWE INFORMACJE O PROGRAMIE:

Program oparty jest na metodzie planszowej. Za pośrednictwem prostych ćwiczeń dzieci poznają wiele nowych pojęć lub utrwalają wcześniej już poznane.

Charakterystyczną cechą programu jest RYTUAŁ TERAPEUTYCZNY - STAŁY SZKIELET PROGRAMU.
Stały szkielet programu, wypełniono różnymi treściami. Treści się zmieniają, w różnym czasie, ale szkielet pozostaje taki sam.

Dziecko o niższej sprawności intelektualnej potrzebuje wyraźnie i jasno określonych punktów zaczepienia. Przy RYTUALE TERAPEUTYCZNYM dziecko czuje się bezpieczne, potrafi przewidzieć kolejne etapy programu.

Pracę z programem należy rozpocząć od płyty numer 1 – żółtej. Płyta ta stanowi pierwszy etap terapii.

Szczegóły
Wydawnictwo
Pomorskie Centrum Terapii Pedagogicznej
Autor
-
chat Komentarze (0)