Kaktus na walentynki, czyli miłość Aspergerowca  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Kaktus na walentynki, czyli miłość Aspergerowca

Peter Schmidt

47,00 zł Brutto

44,76 zł Netto

check W magazynie
tag_faces 94 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

"Wszystko, co wiem, wszystko, co potrafię nigdy nie wystarczy, by odpowiednio kierować ludźmi, bo nie potrafię rozpoznawać emocji. Na uniwersytecie mówiono mi, że wiadomo dokładnie czy jestem motorem, czy oporem w systemie. Mówiłem wtedy, że to zależy od frekwencji. Chciałem przez to powiedzieć, że moja wydajność zależna jest od warunków".

Tak o sobie mówi Peter Schmidt, doktor nauk w dziedzinie geofizyki, doskonały matematyk, a z czasem okazało się, że również pisarz i wykładowca, a może raczej mówca. Człowiek z Zespołem Aspergera.

A w ten sposób charakteryzują go ci, którzy spotkali go na różnych etapach jego dorosłego życia:

Pan Schmidt jest samotnym wilkiem, który potyka się o własną inteligencję. Ale Pan nie może albo nie chce opanować reguł życia w stadzie, panu brakuje zasad, które każde dziecko w szkole podstawowej ma już opanowane.

Mimo tych wszystkich ograniczeń Peter Schmidt odnajduje - po bardzo dokładnej i wnikliwej analizie kilku kandydatek - kobietę, z którą udało mu się zbudować szczęśliwą rodzinę i dom, w którym wszyscy czują się dobrze. O tym, że ma Zespół Aspergera dowiedział się przez przypadek, będąc już dojrzałym, żonatym mężczyzną.

I o tym wszystkim jest ta książka, bardzo mądra, głęboko refleksyjna, a zarazem pogodna i pełna humoru. Książka dla każdego.

Szczegóły
Fraszka Edukacyjna
9788363766320
Wydawnictwo
Fraszka Edukacyjna
Autor
Peter Schmidt
Data premiery
2014
ISBN
9788363766320
Format
B5
Stron
180
Okładka
miękka
chat Komentarze (0)