Niegrzeczne Książeczki. Tort  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Niegrzeczne Książeczki. Tort

Alicja Dyrda

Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa.
Tort to historia o tym, że dzieci zachowują się źle, kiedy czują się źle.

40,00 zł Brutto

38,10 zł Netto

check W magazynie
tag_faces 80 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Tort

to historia o tym, że dzieci zachowują się źle, kiedy czują się źle.

Jesteś głupi! I jesteś młot! Nie przychodź na moje urodziny! – krzyczy Antek, trzaskając drzwiami. „Nie będę się dzielił z Tytusem moim tortem. O nie! I na pewno nie zabiorę go ze sobą na bezludną wyspę. I nie będę się już więcej z nim bawił!” – myśli wściekły.

Tytus, najlepszy przyjaciel Antka, nie traktuje go najlepiej, gdy dostaje zaproszenie na jego urodziny. Twierdzi, że sam miał dużo lepsze – z magikiem i sztuczkami. Antkowi robi się przykro i nazywa Tytusa głupim. Czy to znaczy, że jest niegrzeczny?

Seria Niegrzeczne Książeczki

to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami?

„Masz być grzeczny!” – wciąż jeszcze słyszą dzieci. Jak to rozumieć? Takie trudne słowo, mieści w sobie całe mnóstwo znaczeń!

Jak myślicie: czy niegrzeczny jest chłopiec, który nie ma ochoty dzielić się nową zabawką? Czy nazwiemy niegrzeczną dziewczynkę, która odmawia całowania nigdy niewidzianej cioci? A może niegrzeczny jest nasz bohater Antek, który wcale nie ma ochoty jeść ulubionego rosołu, bo dziadek posypał go natką pietruszki? Jeśli tak – to nasza seria jest bardzo, bardzo niegrzeczna.

Razem z Antkiem i jego rodziną opowiadamy małym czytelnikom historie, które w bezpretensjonalny sposób rozprawiają się z mitem grzeczności i posłuszeństwa. Antek jest spontaniczny, czasem się złości, innym razem próbuje poradzić sobie ze smutkiem lub rozczarowaniem. Uczy się również bronić własnych granic, mówić „nie” i odkrywać, jak ciekawy i różnorodny potrafi być świat.

Przygody Antoniego nie tylko zapraszają do wspólnej lektury, ale przede wszystkim do ważnych rozmów: o wrażliwości, uczuciach, niezależności i krytycznym myśleniu. Pisane z perspektywy emocjonalnej dziecka dają rodzicom wgląd w jego rozwój i unikalne widzenie świata, a także promują humanistyczne, rozumiejące podejście do potrzeb i odczuć małych ludzi.

Autorki:

Alicja Dyrda – mama trójki dzieci. Kocha to, co naturalne. Stworzyła serwis dziecisawazne.pl i jest redaktorką naczelną wydawnictwa Natuli – dzieci są ważne.

Aleksandra Gołębiewska – ilustratorka książek dla dzieci i magazynów. Ukończyła projektowanie graficzne na UMK w Toruniu.

Szczegóły
Natuli
9788366057524
Wydawnictwo
Natuli
Autor
Alicja Dyrda
ISBN
9788366057524
Stron
32
Okładka
twarda
Nr katalogowy
33572
Ilustracje
Aleksandra Gołębiewska
Zobacz także
chat Komentarze (0)