Niegrzeczne Książeczki. Smok  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Niegrzeczne Książeczki. Smok

Alicja Dyrda , Natalia Fiedorczuk

Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa.
Smok to poruszająca historia odsłaniająca dorosłemu świat dziecięcych potrzeb.

40,00 zł Brutto

38,10 zł Netto

check W magazynie
tag_faces 80 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Smok

to poruszająca historia odsłaniająca dorosłemu świat dziecięcych potrzeb.

Antek ma nowego Smoka i dziś chce mieć go tylko dla siebiemówi mama.
Tak, on nie chce się dzielić! A przecież trzeba się dzielić…żali się Tytus.

Tytus to najlepszy kolega Antka. Ale dziś chłopcom trudno jest się zrozumieć, bo Antek nie chce się podzielić swoim nowym przebraniem. Czy to znaczy, że jest niegrzeczny?

Seria Niegrzeczne Książeczki

to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami?

„Masz być grzeczny!” – wciąż jeszcze słyszą dzieci. Jak to rozumieć? Takie trudne słowo, mieści w sobie całe mnóstwo znaczeń!

Jak myślicie: czy niegrzeczny jest chłopiec, który nie ma ochoty dzielić się nową zabawką? Czy nazwiemy niegrzeczną dziewczynkę, która odmawia całowania nigdy niewidzianej cioci? A może niegrzeczny jest nasz bohater Antek, który wcale nie ma ochoty jeść ulubionego rosołu, bo dziadek posypał go natką pietruszki? Jeśli tak – to nasza seria jest bardzo, bardzo niegrzeczna.

Razem z Antkiem i jego rodziną opowiadamy małym czytelnikom historie, które w bezpretensjonalny sposób rozprawiają się z mitem grzeczności i posłuszeństwa. Antek jest spontaniczny, czasem się złości, innym razem próbuje poradzić sobie ze smutkiem lub rozczarowaniem. Uczy się również bronić własnych granic, mówić „nie” i odkrywać, jak ciekawy i różnorodny potrafi być świat.

Przygody Antoniego nie tylko zapraszają do wspólnej lektury, ale przede wszystkim do ważnych rozmów: o wrażliwości, uczuciach, niezależności i krytycznym myśleniu. Pisane z perspektywy emocjonalnej dziecka dają rodzicom wgląd w jego rozwój i unikalne widzenie świata, a także promują humanistyczne, rozumiejące podejście do potrzeb i odczuć małych ludzi.

Autorki:

Alicja Dyrda – mama trójki dzieci. Kocha to, co naturalne. Stworzyła serwis dziecisawazne.pl i jest redaktorką naczelną wydawnictwa Natuli – dzieci są ważne.

Natalia Fiedorczuk – w wydawnictwie NATULI dzieci są ważne zajmuje się redakcją merytoryczną i projektami wydawniczymi. Na co dzień pisarka i dramaturżka, mama dwójki dzieci i animatorka społeczna. W 2017 roku otrzymała Paszport „Polityki” za swoją książkę „Jak pokochać centra handlowe".

Aleksandra Gołębiewska – ilustratorka książek dla dzieci i magazynów. Ukończyła projektowanie graficzne na UMK w Toruniu.

Szczegóły
Natuli
9788366057371
Wydawnictwo
Natuli
Autor
Alicja Dyrda, Natalia Fiedorczuk
ISBN
9788366057371
Stron
28
Okładka
twarda
Nr katalogowy
33574
Ilustracje
Aleksandra Gołębiewska
Zobacz także
chat Komentarze (0)