Moje małe i duże problemy społeczne  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Moje małe i duże problemy społeczne

Natalia Nolewajka

Opowiadania i karty z zadaniami dla uczniów klas 1-6.

29,75 zł Brutto

28,33 zł Netto

35,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 35,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 29,75 zł
check W magazynie
tag_faces 60 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Moje małe i duże problemy społeczne

Opowiadania o małych i dużych problemach społecznych Krzysia i Leona zostały przedstawione w formie kart pracy. Historyjki uzupełniają pytania do tekstu oraz ćwiczenia dla uczniów klas 1–6. Dzięki temu ćwiczenia doskonale nadają się do wykorzystania podczas Treningu Umiejętności Społecznych, godziny wychowawczej czy zajęć rewalidacyjnych.

Krzyś i Leon to przyjaciele z jednej klasy, których spotykają trudności dobrze znane wszystkim uczniom. Historyjki opowiadające o ich codziennych doświadczeniach pozwolą więc dzieciom zrozumieć i przezwyciężyć różne problemy związane z funkcjonowaniem społecznym.

Historyjki społeczne

Tematy poruszone w materiałach to między innymi:

  • nawiązywanie znajomości z nowymi uczniami w klasie
  • asertywność
  • ignorowanie
  • krytykowanie
  • kompromis
  • siła plotki
  • strach.
Nazywanie emocji

Dołączony aneks zawiera rysunki postaci, które służą do nazywania emocji bohaterów opowiadań. Ilustracje można wyciąć i zalaminować. Dzieci mogą rysować na nich za pomocą suchościeralnego pisaka emocje, które odczuwają bohaterowie historyjek. Mogą to robić podczas słuchania/czytania opowiadań, a także nadać postaciom odpowiednie imiona czy wypisać ich cechy. Korzystanie z suchościeralnego pisaka i zalaminowanych kart pozwoli na ich wielokrotne użycie.

Forma historyjek społecznych ułatwia poruszenie problemów, z jakimi dzieci mogą się spotkać w szkole, a z którymi nie zawsze wiedzą, jak sobie poradzić. Opowiadania pozwalają na zrozumienie tematu, wczucie się w rolę postaci, a także nazwanie emocji, omówienie zachowań dobrych i niewłaściwych, a w konsekwencji – sformułowanie sposobów na rozwiązanie szkolnych problemów!

Natalia Nolewajka

– pedagog specjalny i nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Od lat prowadzi zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych i rewalidacyjne. Ciągle poszukuje nowych sposobów na lepszą współpracę między dziećmi i rozwój umiejętności kontaktu z rówieśnikami wśród uczniów z problemami. Pisząc opowiadania społeczne, porusza aktualne tematy. Stara się, aby dzieci poprzez wczucie się w sytuację innych potrafiły w późniejszym czasie zastosować się do poznanych rozwiązań w rzeczywistości.

Szczegóły
Harmonia
9788383090559
Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Natalia Nolewajka
Data premiery
2023
ISBN
9788383090559
Format
A4
Stron
84
Okładka
miękka
Nr katalogowy
33983
Zobacz także
chat Komentarze (0)