Pomoc dla nastolatków ze Spektrum Zaburzeń Autystycznych  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Pomoc dla nastolatków ze Spektrum Zaburzeń Autystycznych

Lisa A. Timms

60 sytuacji społecznych i tematów do dyskusji.

34,00 zł Brutto

32,38 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 68 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Pomoc dla nastolatków ze Spektrum Zaburzeń Autystycznych w radzeniu sobie z przyjaźnią, uczuciami, konfliktami... i wiele innych

Książka zawiera scenariusze rozwijania umiejętności społecznych wśród nastolatków z Zaburzeniami z Autystycznego Spektrum. Jest to przewodnik uczący prawidłowych interakcji społecznych grupie, w wielu różnych, codziennych sytuacjach.

Książka pomaga redukować negatywne emocje, które często towarzyszą młodym ludziom ze Spektrum Autyzmu w kontaktach z rówieśnikami. Instruuje rodziców jak oddziaływać na nastolatka aby pomóc mu w doskonaleniu cennych umiejętności społecznych.

"Wreszcie pojawił się pożyteczny przewodnik, dotyczący bezpiecznych i właściwych interakcji społecznych, który rzeczywiście może pomóc młodym ludziom ze Spektrum Zaburzeń Autystycznych. Lisa Timms napisała świetną książkę, zawierającą scenariusze rozwijania umiejętności niezbędnych w szkole, w trakcie wypoczynku, w obcowaniu z rówieśnikami i innymi grupami społecznymi, w świecie portali społecznościowych w Internecie, a także przy poszukiwaniu zatrudnienia. Informacje dla rodziców, jak instruować swojego nastolatka i jak pomóc mu w nabywaniu umiejętności społecznych są pozytywne i prowokujące do myślenia. 60 sytuacji społecznych jest książką łatwą do czytania, zabawną i niezwykle pomocną w lepszym rozumieniu otaczającego świata."
Donna Podrazik, dr psychologii, dyplomowany psycholog

"Ta książka to nieocenione narzędzie do pomocy w udoskonalaniu umiejętności społecznych nastolatków ze Spektrum Zaburzeń Autystycznych. Czekałam na coś takiego! Książka znakomicie pomaga w redukowaniu negatywnych emocji i stanów psychicznych, takich jak np. zdenerwowanie, depresja, utrata poczucia własnej wartości, które często towarzyszą skromnym umiejętnością społecznym. Bardzo polecam tę książkę rodzicom nastolatków ze Spektrum Autyzmu, jak i nastolatków w ogóle." 
Mary Walsh, matka

Szczegóły
Fraszka Edukacyjna
9788361309796
Wydawnictwo
Fraszka Edukacyjna
Autor
Lisa A. Timms
Data premiery
2017
ISBN
9788361309796
Format
165x235
Stron
126
Okładka
miękka
Nr katalogowy
23848
Zobacz także
chat Komentarze (0)