Sylaby - karty logopedyczne  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Sylaby - karty logopedyczne

Sylaby - karty logopedyczne Nauka czytania sylab jest ważnym elementem terapii logopedycznej. Wspólne głośne czytanie sylab wywołuje aktywność obu półkul...

102,00 zł Brutto

82,93 zł Netto

120,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 120,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 102,00 zł
Czas do końca rabatu: 17 dni
check W magazynie
tag_faces 204 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Sylaby - karty logopedyczne

Nauka czytania sylab jest ważnym elementem terapii logopedycznej. Wspólne głośne czytanie sylab wywołuje aktywność obu półkul mózgowych oraz umożliwia budowanie struktury istmus w spoidle wielkim. Dzięki tym działaniom uruchomione zostają procesy kompensacyjne. To właśnie interakcje międzypółkulowe warunkują zmiany plastyczne uszkodzonych struktur mózgu.

Badania przeprowadzone przez lek. med. dr nauk med. Barbarę Maciejewską udowodniły, że ćwiczenia w czytaniu zmieniają wzór aktywności mózgowej. Od wielu już lat wiadomo, że w sytuacji fleksyjnego języka polskiego umiejętność czytania tekstów ze zrozumieniem zdeterminowana jest możliwością czytania sylab. Wszystkie dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej (dzieci z wadami wymowy, z niedokończonym rozwojem mowy, z Zespołem Downa i niepełnosprawnością intelektualną) mają utrudnione przetwarzanie języka w strukturach prawej półkuli mózgu i dlatego nie mogą uczyć się skutecznie czytać metodą analityczną (przez głoskowanie). Dotyczy to także dzieci autystycznych, z zespołem Aspergera, z afazją i alalią.

Przygotowane zostały paradygmaty (zestawy) wszystkich sylab, zgodnie z zasadą maksymalnego ułatwiania dzieciom pierwszego etapu czytania. Sylaby zostały zapisane wielkim drukiem, czcionką bezszeryfową.

Umiejętność czytania sylab pozwoli dziecku szybko i skutecznie nauczyć się czytać i rozumieć teksty pisane.

Zestaw Sylaby zawiera:

  • 234 kartoniki formatu A6 zadrukowane w kolorze i dwustronnie zabezpieczone folią
  • 25 przekładek z oznaczeniem literowym

Całość zamykana w drewnianym pudełku.

Szczegóły
Arson
Wydawnictwo
Arson
Data premiery
2010
Okładka
pudełko z drewna
Nr katalogowy
20270
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
chat Komentarze (0)