UWAGA. Wspomaganie koncentracji i nie tylko  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

UWAGA. Wspomaganie koncentracji i nie tylko

Bożena Janiszewska

UWAGA. Wspomaganie koncentracji i nie tylko. Ćwiczenia i zabawy dla dzieci od 4 do 9 lat Książka z ćwiczeniami rozwijającymi uwagę, przeznaczona dla dzieci...

45,00 zł Brutto

42,86 zł Netto

check W magazynie
tag_faces 90 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

UWAGA. Wspomaganie koncentracji i nie tylko. Ćwiczenia i zabawy dla dzieci od 4 do 9 lat

Książka z ćwiczeniami rozwijającymi uwagę, przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 do około 9 lat.

W jej pierwszej części omówiono rozwój i właściwości uwagi u dzieci oraz czynniki mające wpływ na jej koncentrację. Informacje tam podane ułatwią rozumienie i kreatywne korzystanie z części drugiej. Część druga to ćwiczenia i zabawy wspomagające rozwój uwagi w powiązaniu z takimi procesami psychicznymi, jak: percepcja (spostrzeganie) słuchowa i wzrokowa, pamięć, wyobraźnia, myślenie i rozumowanie matematyczne. Poszczególne rozdziały łączą ćwiczenia uwagi z wymienionymi procesami psychicznymi. Książka zawiera ponad 60 zabaw, rebusów, zagadek itp. rozwijających i ćwiczących uwagę oraz jej koncentrację.

Można kserować kartki z zadaniami tak, by każde dziecko miało swoją "kartę pracy" w przedszkolu czy w szkole. Można pracować z dziećmi indywidualnie (w domu) i w grupie (w klasie).

Różnorodność zabaw i wzrastający stopień ich trudności (od łatwych do trudniejszych) czyni tę pozycję niezwykle przydatną także w terapii dzieci z ADHD i innymi deficytami.

Każde dziecko w zabawie i poprzez zabawę w atmosferze ciepłej emocjonalnie, pozbawionej lęku, ma możliwość lepszego rozwoju i doskonalenia.

Szczegóły
Seventh Sea
9788360403051
Wydawnictwo
Seventh Sea
Autor
Bożena Janiszewska
Data premiery
2020
ISBN
9788360403051
Format
A4
Stron
100
Okładka
miękka
Nr katalogowy
12994
chat Komentarze (0)