Zespół Aspergera. Co nauczyciel wiedzieć powinien  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Zespół Aspergera. Co nauczyciel wiedzieć powinien

Matt Winter

Książka zawiera praktyczne porady dla nauczycieli dotyczące pracy z uczniami z Zespołem Aspergera, obejmujące opisy objawów, strategie nauczania, wsparcie społeczne i wskazówki dotyczące współpracy z rodzicami i fundacjami.

29,00 zł Brutto

27,62 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 58 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Książka „ZESPÓŁ ASPERGERA. Co nauczyciel wiedzieć powinien” ma na celu dostarczenie czytelnikowi streszczenia dostępnej obecnie, istotnej z punktu widzenia nauczyciela, wiedzy na temat Zespołu Aspergera, również umożliwienie mu lepszego zrozumienia uczniów z Z.A., a także podsunięcie szybkich podpowiedzi i praktycznych pomysłów, które można natychmiast wykorzystać w klasie.

W rozdziale 1. podano krótką charakterystykę zaburzenia, jakim jest Zespół Aspergera, natomiast w drugim opisano, jakie symptomy może przejawiać dziecko, ze szczególnym uwzględnieniem interakcji społecznych, możliwości uczenia się oraz strony fizycznej i zmysłów. Kolejne rozdziały zawierają już samą praktykę, np. strategie, jakie można zastosować w klasie, sposoby pomocy dziecku w rozwijaniu umiejętności społecznych, zasady korzystania z boiska szkolnego, metody pomocy dziecku w nauce i pracach domowych.

Dla nauczycieli, którzy chcą wiedzieć więcej, na końcu książki autor zamieścił spis polecanej przez siebie literatury oraz dane adresowe fundacji wspierających zarówno rodziców dzieci z Zespołem Aspergera, jak i nauczycieli pracujących z takimi dziećmi.

Książkę, a właściwie swoisty poradnik „ZESPÓŁ ASPERGERA. Co nauczyciel wiedzieć powinien” każdy nauczyciel obowiązkowo musi mieć w swojej bibliotece.

Szczegóły
Fraszka Edukacyjna
9788388839139
Wydawnictwo
Fraszka Edukacyjna
Autor
Matt Winter
Data premiery
2011
ISBN
9788388839139
Format
B5
Stron
52
Okładka
miękka
chat Komentarze (0)