Ćwiczenia pamięci sekwencyjnej i symultanicznej  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Ćwiczenia pamięci sekwencyjnej i symultanicznej

Jagoda Cieszyńska , Agata Dębicka-Cieszyńska

Pomoc przeznaczona jest dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej, z deficytami uwagi i koncentracji, zagrożonych dysleksją, z zakłóceniami funkcji sekwencyjnych i linearnych oraz dla osób dorosłych z afazją.

29,00 zł Brutto

23,58 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 58 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Pomoc Ćwiczenia pamięci przeznaczona jest dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej, z deficytami uwagi i koncentracji, zagrożonych dysleksją, z zakłóceniami funkcji sekwencyjnych i linearnych oraz dla osób dorosłych z afazją.

Zestaw Ćwiczenia pamięci można wykorzystać jako:

  • grę pamięciową dla kilku osób opartą na zasadach klasycznej gry „memory”, czy ćwiczenie identyfikacji takich samych obrazków.

Praca z zestawem stymuluje pamięć symultaniczną (prawopółkulową) i sekwencyjną (lewopółkulową).

Podczas wykonywania zadań pamięciowych obie półkule mózgu muszą być aktywne, jednakże pewien rodzaj zadań angażuje bardziej lewą lub bardziej prawą półkulę mózgu. Zadania symultaniczne są zwykle dla dzieci i osób z zaburzeniami komunikacji językowej łatwiejsze i od nich należy rozpocząć ćwiczenia, powoli przechodząc do zadań sekwencyjnych. Pamięć sekwencyjna jest warunkiem skutecznego uczenia się języka mówionego i pisanego.

Zestaw zawiera 60 kartoników (30 par) o wymiarach 6x6 cm.

W zestawie znajdują się obrazki tematyczne (realnie istniejące przedmioty, postacie) i atematyczne (symboliczne, figury) oraz instrukcja z propozycją ćwiczeń.

Szczegóły
9788364957383
Wydawnictwo
Wydawnictwo Metody Krakowskiej
Autor
Jagoda Cieszyńska, Agata Dębicka-Cieszyńska
Data premiery
2015
ISBN
9788364957383
Format
160x225
Okładka
pudełko
Nr katalogowy
27271
Zobacz także
chat Komentarze (0)