Dziennik sensoryczny  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Dziennik sensoryczny

Beata Kuczewska-Kiełbus , Elżbieta Konopacka

Niezwykły podręcznik z ponad 200 ćwiczeniami, aktywnościami i zabawami, które rozwijają integrację sensoryczną. Dzięki niemu możesz skupić się na doznaniach zmysłowych i wykorzystać je aktywnie w zgodzie z porami roku. To idealne narzędzie dla rodziców, nauczycieli i wszystkich, którzy chcą rozwijać się sensorycznie.

49,00 zł Brutto

46,67 zł Netto

check W magazynie
tag_faces 98 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Dziennik sensoryczny to niezwykły podręcznik, który pomoże Ci rozbudzić zmysły, zarówno Twoje, jak i Twojego dziecka, oraz doświadczać aktywnie. Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele pomysłów, jak rozwijać się sensorycznie w zgodzie z porami roku. Dzięki zadaniom, ćwiczeniom i aktywnościom z Dziennika sensorycznego Wasze poranki staną się pełne radości, motywacja do działania pojawi się w środku dnia, a wieczorem będziecie zachęcani do wspólnych aktywności.

Integracja sensoryczna

Oto, co znajdziesz w Dzienniku sensorycznym:

  1. Ponad 200 ćwiczeń, aktywności i zabaw, które skupiają się na doznaniach, docierających przez nasze układy sensoryczne: wzrok, słuch, węch, smak, dotyk, układ przedsionkowy oraz proprioceptywny.
  2. Zadania przypisane do 4 pór roku, które są krótkie, dłuższe, proste i nieco bardziej wymagające. Można je wykonywać zarówno samodzielnie, w grupie, jak i w parze dziecko-dorosły.
  3. Piątkowe ciekawostki, w których znajdziesz ważne informacje na temat zmysłów, sensorycznych doznań i niezwykłych mocy naszego ciała.
  4. Gotowe pytania i polecenia, które możesz przekazać dziecku jako pretekst do wspólnych sensorycznych aktywności. Ponadto, wskazówki dotyczące literatury, która wspomaga pracę z dziećmi.

Dziennik sensoryczny

został stworzony dla rodziców dzieci i młodzieży, nauczycieli oraz wszystkich osób, które chcą skupić się na doznaniach, które docierają do nas przez układy sensoryczne: wzrok, słuch, węch, smak, dotyk, układ przedsionkowy oraz proprioceptywny. Wykorzystaj gotowe ćwiczenia i doświadcz zaskakujących i niezwykle korzystnych przeżyć.

Dzięki Dziennikowi sensorycznemu:
  1. Zrozumiesz siebie i rozwinięcie sensoryczne Twojego dziecka, korzystając z powiązanych z porą roku ćwiczeń i zadań.
  2. Uatrakcyjnisz codzienne aktywności w domu, przedszkolu, szkole, na wakacjach i w chwilach, gdy "nudzi nam się".
  3. Będziesz oddziaływać na 5 układów sensorycznych: wzrok, słuch, węch, smak, dotyk, układ przedsionkowy oraz proprioceptywny.
  4. Wyzwolisz w sobie i dzieciach kreatywność, zaczynając myśleć inaczej, tak jak różnorodne i często nietypowe są zadania z Dziennika.
Jak korzystać z Dziennika sensorycznego w 3 krokach?

Krok 1: Rozpocznij pracę z Dziennikiem od pierwszej strony aktualnej pory roku. Następnie przechodź powoli do kolejnych stron, wykonując wszystkie proponowane aktywności. Pamiętaj, że nasze układy sensoryczne różnie reagują na doświadczenia, które oferuje nam nasz klimat.

Krok 2: Przekaż dziecku pytania i polecenia z wybranych dni tygodnia. Zadania te uatrakcyjnią Wasze poranki, zmotywują do działania w ciągu dnia lub zachęcą do wieczornych aktywności. Możecie do nich wracać z dzieckiem, kiedy tylko będziecie mieli ochotę.

Krok 3: Znajdźcie w domu odpowiednie miejsce na Dziennik sensoryczny - "na widoku", tak aby przyciągał Was każdego dnia. Jeśli jednak któregoś dnia umknie Wam z pamięci, sięgnijcie po niego następnego dnia. Nie pozostawiajcie go na długo w samotności. Wasze zmysły mogą zatęsknić!

Dziennik sensoryczny to wspaniałe narzędzie, które pomoże Wam odkrywać i rozwijać zmysły oraz czerpać radość z aktywności sensorycznych przez cały rok.

Pomyśl, jak działa na Ciebie zapach deszczu wiosną? Co budzą w Tobie kolory łąki latem, a jak zmieniasz się pod wpływem szelestu liści jesienią? Jak się czujesz, gdy przychodzi czas mrozu zimą? Spróbuj odpowiedzieć sobie na te pytania. To właśnie taką uważność chcemy wzbudzić w Tobie i Twoim dziecku za pomocą naszego Dziennika Sensorycznego.
Autorki

O Autorkach

Beata Kuczewska-Kiełbus

Ortoptysta, oligofrenopedagog, terapeuta integracji sensorycznej, instruktor gimnastyki korekcyjnej, terapeuta uwagi słuchowej. Z pasją doszkala się i dzieli wiedzą z innymi terapeutami, nauczycielami i rodzicami dzieci.

Elżbieta Konopacka

Neurologopeda, oligofrenopedagog i terapeuta integracji sensorycznej. Od 17 lat prowadzi terapię dzieci i młodzieży. Autorka publikacji logopedycznych i sensorycznych. Swoim doświadczeniem dzieli się, prowadząc liczne szkolenia dla specjalistów.

Szczegóły
Forum
9788326050770
Wydawnictwo
RAABE (FORUM)
Autor
Beata Kuczewska-Kiełbus, Elżbieta Konopacka
Data premiery
2023
ISBN
9788326050770
Format
145x205
Stron
144
Okładka
miękka
Nr katalogowy
35093
Zobacz także
chat Komentarze (0)