Logopedia małego dziecka (książka + link do filmu)  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Logopedia małego dziecka (książka + link do filmu)

Elżbieta Stecko

Publikacja jest dedykowana logopedom, którzy tradycyjnie pracują z dziećmi starszymi, ale postrzegają potrzebę zainteresowania się obszarem komunikacji u dzieci poniżej 3. roku życia. Składa się z trzech części, które prowadzą czytelnika od normy poprzez objawy deficytów do propozycji postępowania. Każda część koncentruje się na konkretnych zagadnieniach dotyczących rozwoju komunikacji werbalnej mowy u najmłodszych dzieci.

57,00 zł Brutto

54,29 zł Netto

check W magazynie
tag_faces 114 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

"Logopedia małego dziecka" książka z filmem "Badanie logopedyczne noworodków" powstała z myślą o logopedach, którzy tradycyjnie pracują z dziećmi starszymi, tzn. po ukończeniu 3. roku życia. Z rozmysłem używam sformułowania "tradycyjnie", albowiem takie dzieci są najczęściej kierowane na konsultacje bądź ćwiczenia logopedyczne.
(...) Niestety zarówno tradycja, jak i kształcenie logopedów czynią białą plamą okres do 3. roku życia. - obszar, o którym intuicyjnie (i nie tylko) wiemy, że ma istotne znaczenie dla rozwoju komunikacji i mowy, ale praktycznie jest niezagospodarowany.
(...) Trudno więc oczekiwać, aby mając wiedzę teoretyczną, mogli ją potwierdzać doświadczeniem, a Ci, którzy mają nieliczne kontakty z dzieckiem najmłodszym - czuli się kompetentni i sprawni w określaniu problemu. Niezbędna jest bowiem doskonale znana norma i na jej tle rozpoznawanie deficytów i zaburzeń.

Tak też jest skonstruowana niniejsza publikacja składająca się z trzech części, które należy czytać linearnie, tzn. to samo zagadnienie w części I - norma, w II - objawy odstępstw (deficyty, nieprawidłowości) i III - propozycja postępowania.

Na przykład:

I. Badanie noworodka - wrażliwość twarzy na dotyk.
II. Nadwrażliwość twarzy na dotyk - objawy i skutki.
III. Nadwrażliwość twarzy na dotyk - postępowanie.

Badania są proponowane w istotnych okresach życia dziecka ważnych dla rozwoju funkcji warunkujących kształtowanie się komunikacji werbalnej mowy.

Szczegóły
Wydawnictwo ES
9788393048359
Wydawnictwo
Wydawnictwo ES
Autor
Elżbieta Stecko
Data premiery
2013
ISBN
9788393048359
Format
A5
Stron
82
Okładka
miękka
Nr katalogowy
25797
Zobacz także
chat Komentarze (0)