Oswoić ADHD. Poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci nadpobudliwych psychoruchowo
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Oswoić ADHD. Poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci nadpobudliwych psychoruchowo

Justyna Święcicka , Beata Chrzanowska

To praktyczny poradnik dla rodziców dzieci z ADHD, oferujący konkretne wskazówki, jak radzić sobie z wyzwaniami związanymi z nadpobudliwością. Książka pokazuje, że życie z takim dzieckiem może być nie tylko znośne, ale i pełne pozytywnych doświadczeń, a niewielkie zmiany w podejściu mogą znacząco poprawić relacje w rodzinie i zapobiegać problemom w przyszłości.

40,00 zł Brutto

38,10 zł Netto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 40,00 zł Najnizsza obniżka w ciągu ostatnich 30 dni : 32,00 zł
new_releases W dostawie
tag_faces 80 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Oswoić ADHD. Poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci nadpobudliwych psychoruchowo - Difin - Beata Chrzanowska, Justyna Święcicka

Jest to książka przeznaczona dla rodziców, którzy czują, że ich życie przypomina nieustanną batalię. Ich dziecko: nieustannie się wierci, jest w ciągłym ruchu, nie potrafi spokojnie usiedzieć, chodzi szybko i energicznie, jest bardzo gadatliwe i często przerywa rozmowy dorosłych, nie zna granic, dokucza rówieśnikom i zachowuje się w sposób nieprzewidywalny. Takie dziecko bywa nazywane rozrabiaką, wiercipiętą, urwisem, a nawet świrusem. Często słyszy, że jest niegrzeczne. Może to sugerować, że jest nadpobudliwe.

Nadpobudliwość psychoruchowa

Około 2-5% dzieci w każdym społeczeństwie zmaga się z nadpobudliwością psychoruchową, chronicznym brakiem koncentracji oraz gonitwą myśli.

Książka ta powstała na podstawie kilkuletnich doświadczeń w pracy z dziećmi i rodzicami dzieci nadpobudliwych. Wyróżnia się na tle innych publikacji, ponieważ oferuje praktyczne porady, jak radzić sobie z codziennymi wyzwaniami związanymi z opieką nad dzieckiem z nadpobudliwością. Autorki, które od lat prowadzą warsztaty edukacyjne dla rodziców dzieci z ADHD oraz zajęcia terapeutyczne dla nadpobudliwych dzieci i dorosłych, podkreślają, że życie z ADHD nie musi być koszmarem. Co więcej, może stać się znośne, a nawet przyjemne. Niewielkie zmiany w podejściu wychowawczym oraz w codziennych nawykach mogą znacząco poprawić atmosferę w domu i sprawić, że dziecko z ADHD stanie się wspaniałym towarzyszem. Przebywanie z nim może być nie tylko wyzwaniem, ale także źródłem wielu pozytywnych doświadczeń. Zmiany te pomagają również zapobiegać wtórnym skutkom nadpobudliwości, takim jak problemy w nauce, zaburzenia zachowania, a w późniejszym życiu – konflikty z prawem i trudności w przystosowaniu się do społeczeństwa.

Beata Chrzanowska

- psycholog, pedagog specjalny, pracuje w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "Uniwersytet dla Rodziców" oraz w sportowej szkole podstawowej i gimnazjum. Zajmuje się pomocą dzieciom z nadpobudliwością psychoruchową i dzieciom zdolnym. Prowadziła grupę terapeutyczną dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi. Jest członkiem Towarzystwa ADHD. Współpracuje z miesięcznikiem dla rodziców "Mamo to ja".

Justyna Święcicka

- psycholog, nauczyciel dyplomowany, autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz poradników psychologicznych. Główne obszary działalności: warsztaty kreatywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych propagowanie wiedzy psychologicznej w mediach i na szkoleniach, psychologia pozytywna skierowana na osobisty rozwój. Prowadzi zajęcia z twórczego myślenia dla dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej i dorosłych oraz warsztaty dla rodziców i pracowników oświaty z zakresu komunikacji, pracy z dzieckiem zdolnym i ADHD. Wspiera rodziców i nauczycieli. Współpracuje ze środowiskami twórczymi. Tworzy scenariusze dla nauczycieli i animatorów kultury do pracy z emocjami po spektaklu lub lekturze książek. Prowadzi zajęcia z Akademią Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Członek Rady Fundacji "Cała Polska czyta dzieciom".

Szczegóły
Difin
9788376413037
Producent
Difin
Autor
Beata Chrzanowska
Justyna Święcicka
ISBN
9788376413037
Format
B5
Stron
144
Okładka
miękka
Nr katalogowy
36103
Rok wydania
2011
Zobacz także
chat Komentarze (0)