Słucham i uczę się mówić. Trudne głoski (książka + CD)  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Słucham i uczę się mówić. Trudne głoski (książka + CD)

Jagoda Cieszyńska , Elżbieta Wianecka

Trudne głoski to kolejne ćwiczenia dla dzieci z zaburzeniami słuchu fonemowego, dzieci dwujęzycznych, oraz osób uczących się języka polskiego jako obcego. 

22,10 zł Brutto

21,05 zł Netto

26,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 26,00 zł
Czas do końca rabatu: 9 dni
check W magazynie
tag_faces 44 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Trudne głoski to kolejne ćwiczenia dla dzieci z zaburzeniami słuchu fonemowego, dzieci dwujęzycznych, oraz osób uczących się języka polskiego jako obcego.

Warunkiem prawidłowej wymowy głosek jest ich właściwa percepcja, czyli odbiór słuchowy. Dla dziecka z zaburzonym słuchem fonemowym głoski podobne są trudne do rozróżnienia np. c brzmi dla nich jak s, z jak s, cz jak sz, a nawet r jak l. Aby ułatwić młodszym dzieciom zapamiętywanie miejsca i sposobu artykulacji trudnych głosek przygotowano wizualizację. Rysunki pozwolą dziecku automatycznie uruchomić narządy artykulacyjne. Skojarzenia z obrazem są także skuteczną techniką w metodyce nauczania języków obcych.

Książeczka Trudne głoski i dołączona do niej płytka z nagraniem sylab umożliwi prawidłową percepcję spółgłosek w sylabach. Czas trwania głosek w sylabach jest wydłużony, co daje możliwość prawidłowej percepcji dźwięków.

Słuchać należy w słuchawkach, aby inne dźwięki płynące z otoczenia nie zaburzały odbioru, a także by pomóc dzieciom w koncentrowaniu uwagi na słuchaniu mowy. Optymalny czas ćwiczeń - 10 minut dziennie.

Szczegóły
Arson
9788361022114
Wydawnictwo
Arson
Autor
Jagoda Cieszyńska, Elżbieta Wianecka
Data premiery
2009
ISBN
9788361022114
Stron
24
Okładka
miękka
Zobacz także
chat Komentarze (0)