Strategie radzenia sobie młodzieży w sytuacji konfliktu społecznego i ich uwarunkowania  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Strategie radzenia sobie młodzieży w sytuacji konfliktu społecznego i ich uwarunkowania

Danuta Borecka-Biernat

Autorka podejmuje między innymi temat zmagania się młodzieży z sytuacjami konfliktu społecznego i strategie w radzeniu sobie z nimi.

49,00 zł Brutto

46,67 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 98 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Strategie radzenia sobie młodzieży w sytuacji konfliktu społecznego i ich uwarunkowania

Sytuacje trudne są integralną część ludzkiego życia. Stanowią one zarówno zagrożenie dla dobrostanu jednostki, jak i szansę dla jej rozwoju i wzrostu, czasami są jedyną drogą prowadzącą do uzyskania pożądanych rezultatów.

Zatem ważne jest, aby jednostka konfrontująca się z sytuacjami trudnymi, miała umiejętność radzenia sobie z nimi. Autorka opracowania za sytuację trudną uznaje taką, która przerasta możliwości adaptacyjne jednostki. Sytuacje tego typu są bardzo rozpowszechnione w życiu każdego człowieka i są one bardzo różnorodne.

Przedmiotem swojego zainteresowania Autorka czyni jeden rodzaj takich sytuacji, a mianowicie sytuacje konfliktu społecznego. Ważne jest skupienie uwagi właśnie na konfliktach społecznych, ze względu na powszechność oraz na ich ogromne znaczenie w życiu każdego człowieka. Autorka swoje zainteresowanie tym zagadnieniem ogranicza się do ściśle określonej grupy, jaką jest młodzież w okresie dorastania. Cenne należy uznać podjęcie przez Autorkę kwestii zmagania się młodzieży z sytuacjami konfliktu społecznego, poznanie strategii w radzeniu sobie z nimi i psychospołecznych uwarunkowań aktywności zaradczej adolescentów.

Strategie radzenia sobie młodzieży w sytuacji konfliktu społecznego i ich uwarunkowania

Zagadnienie radzenia sobie przez młodego człowieka w sytuacji konfliktu społecznego ma duże znaczenie teoretyczne, ponieważ pozwala na coraz lepsze rozumienie mechanizmów rządzących funkcjonowaniem adolescenta w konflikcie i na coraz lepszą konceptualizację tego zjawiska. Duże jest także znaczenie praktyczne tego opracowania. To znaczenie praktyczne widoczne jest szczególnie w obszarze psychologii wychowania i psychologii klinicznej.

Zdobyta wiedza pozwala bowiem na opracowanie adekwatnych i skutecznych interwencji terapeutycznych oraz działań profilaktycznych.

Szczegóły
Difin
9788366491861
Wydawnictwo
Difin
Autor
Danuta Borecka-Biernat
Data premiery
2021
ISBN
9788366491861
Format
B5
Stron
202
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32458
Zobacz także
chat Komentarze (0)