Dojrzewanie. Materiały dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Agnieszka Borowska-Kociemba , Małgorzata Krukowska
Materiały opracowane dla uczniów z niepełnosprawnościami intelektualnymi, autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi mogą być używane w szkołach specjalnych i integracyjnych oraz ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych. Pomagają rodzicom i opiekunom w przygotowaniu dzieci do dojrzewania. Publikacja zawiera koedukacyjny materiał oraz materiały podzielone według płci. Karty edukacyjne pomagają uczniom zrozumieć zmiany w ich ciałach, higienę osobistą i emocje, ucząc ich radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.
Dojrzewanie. Materiały dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - Harmonia - Agnieszka Borowska-Kociemba, Małgorzata Krukowska
"Dojrzewanie…" to materiały opracowane z myślą o uczniach z niepełnosprawnością intelektualną, ze sprzężeniami, autyzmem oraz innymi zaburzeniami rozwojowymi. Mogą być wykorzystane w:
- szkołach specjalnych podstawowych i przysposabiających do pracy,
- klasach integracyjnych,
- ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych.
Będą również nieocenioną pomocą dla rodziców i opiekunów, którzy w warunkach domowych chcą przygotować swoje dzieci do przejścia przez trudny okres dojrzewania.
Publikacja zawiera materiał koedukacyjny oraz podzielony według płci. Karty mają bardzo przejrzysty układ, a zamieszczone zdjęcia oraz grafiki są duże i czytelne.
Karty pracy - dojrzewanie
Uczniowie, pracując z kartami, zdobywają oraz utrwalają wiedzę o sobie, swoim ciele oraz procesach w nim zachodzących podczas okresu dojrzewania. Duża część materiału została poświęcona treściom dotyczącym higieny ogólnej oraz intymnej. Związane z procesem dojrzewania zmiany hormonalne powodują niejasne lub nawet niepokojące dla nastolatków wahania nastroju, które wpływają na ich zachowanie. Dlatego też część kart została poświęcona emocjom – ich rozpoznawaniu, nazywaniu oraz radzeniu sobie z nimi w trudnych sytuacjach.
- Producent
- Harmonia
- Autor
- Agnieszka Borowska-Kociemba
Małgorzata Krukowska - Data premiery
- 2024
- ISBN
- 9788383095486
- Format
- A4
- Stron
- 68 kart
- Okładka
- miękka
- Nr katalogowy
- 35960
Pewny start. O dojrzewaniu. Chłopcy. Specjalne potrzeby edukacyjne
Zbiór różnorodnych materiałów dla chłopców z niepełnosprawnością intelektualną, spektrum autyzmu, mózgowym porażeniem dziecięcym lub innymi problemami rozwojowymi.
Dbam o siebie. Nauka o higienie i dojrzewaniu dla dzieci i młodzieży z autyzmem
Niniejszą publikację stworzono z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku od 5 do 18 lat, choć zawarte w niej informacje mogą być pomocne również dla starszych uczniów i młodych dorosłych.
Rozwój seksualny dzieci
Pierwszy całościowy poradnik o rozwoju seksualnym dzieci 0—18 lat.
Książka, która pomoże świadomie wspierać kształtującą się seksualność dziecka.
Moje ciało jest super! Osobisty przewodnik po dojrzewaniu dla dziewczyn (10+)
Materiał skupia się na dojrzewaniu dziewcząt, oferując kompleksowe podejście, które wykracza poza aspekty medyczne. Autorka, będąc psychoterapeutką i seksuolożką, zachęca do zrozumienia zmian zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych oraz do budowania pozytywnego stosunku do swojego ciała i relacji z innymi. Poprzez ćwiczenia i zadania, czytelniczki są prowadzone do refleksji nad swoją przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, w kontekście dojrzewania i odkrywania siebie.
Twoje ciałopozytywne dojrzewanie. Książka dla dziewczynek w wieku 8-12 lat
Książka o dojrzewaniu dla dziewczynek w wieku 8-12 lat, wyróżniona w prestiżowym katalogu White Ravens 2022, promuje ciałopozytywność, empatię i akceptację swojego ciała. Dzięki rzetelnej wiedzy i pastelowym ilustracjom pomaga zrozumieć zmiany związane z dojrzewaniem, wspierając pozytywne podejście do własnego ciała i emocji. Jest to wartościowy przewodnik zarówno dla dziewczynek, jak i ich rodziców, który łagodzi lęki i wstyd związane z cielesnością, zachęcając do empatycznego dbania o siebie.
Twoje ciałopozytywne dojrzewanie. Książka dla chłopców w wieku 8-12 lat
To przepełniona empatią i wiedzą książka, która pomaga chłopcom zrozumieć zmiany związane z dojrzewaniem i emocjami. Zawiera prawdziwe historie, podkreśla związek między ciałem a emocjami, i promuje pozytywny język wobec siebie. Jest ceniona za obalanie stereotypów, szacunek do ciała i wspieranie samoakceptacji, stanowiąc cenne wsparcie zarówno dla młodych nastolatków, jak i ich rodziców.
Dojrzewanie. Podręcznik dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Podręcznik dla uczniów z niepełnosprawnościami i zaburzeniami rozwojowymi, który pomaga zrozumieć zmiany zachodzące w ciele i emocjach podczas dojrzewania. Zawiera informacje o higienie, emocjach oraz bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Może być używany w szkołach specjalnych, klasach integracyjnych oraz w domu.
feedback Zgłoś komentarz