Funkcjonowanie osobiste i społeczne. Podręcznik  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Funkcjonowanie osobiste i społeczne. Podręcznik

Agnieszka Borowska-Kociemba , Małgorzata Krukowska

Podręcznik dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.

24,86 zł Brutto

23,68 zł Netto

29,25 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 29,25 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 24,86 zł
W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 50 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Podręcznik przeznaczony jest dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, ze sprzężeniami oraz mających trudności w uczeniu się. Materiał opracowano z uwzględnieniem zmian zachodzących w przyrodzie, ważnych wydarzeń oraz cyklu życia człowieka, co ułatwia zrozumienie otaczającej rzeczywistości.

Podręcznik zawiera duże zdjęcia i ilustracje oraz teksty zapisane dużymi drukowanymi literami. Jest tak skonstruowany, aby nauczyciel miał wiele możliwości jego zastosowania, w zależności od umiejętności i potrzeb uczniów. Należy bowiem pamiętać o zróżnicowanym poziomie uczniów w grupie i dostosowaniu zadań do ich możliwości rozwojowych. Wyżej funkcjonujący uczniowie mogą czytać teksty i pytania samodzielnie, układać pytania do tekstu, przepisywać je do zeszytu i udzielać pisemnych odpowiedzi. Uczniom, którzy nie opanowali techniki czytania, teksty i pytania czyta nauczyciel. Etykiety umożliwiają nabycie umiejętności czytania globalnego. Uczniowie niżej funkcjonujący mogą wskazywać zdjęcia i ilustracje oraz ich elementy, co pozwoli rozwijać zakres rozumienia mowy, nazywać osoby, przedmioty, czynności i zjawiska.

Uzupełnieniem podręcznika są karty pracy Funkcjonowanie osobiste i społeczne (Jesień, Zima, Wiosna, Lato). Podręcznik oraz karty pracy są zgodne z podstawą programową MEN.

Szczegóły
Harmonia
9788371348877
Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Agnieszka Borowska-Kociemba, Małgorzata Krukowska
Data premiery
2016
ISBN
9788371348877
Format
A4
Stron
112
Okładka
miękka
Zobacz także
chat Komentarze (0)