Dojrzewanie. Podręcznik dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Dojrzewanie. Podręcznik dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Agnieszka Borowska-Kociemba , Małgorzata Krukowska

Podręcznik dla uczniów z niepełnosprawnościami i zaburzeniami rozwojowymi, który pomaga zrozumieć zmiany zachodzące w ciele i emocjach podczas dojrzewania. Zawiera informacje o higienie, emocjach oraz bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Może być używany w szkołach specjalnych, klasach integracyjnych oraz w domu.

17,00 zł Brutto

16,19 zł Netto

20,00 zł -15%

check W magazynie
tag_faces 34 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Dojrzewanie. Podręcznik dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - Harmonia - Agnieszka Borowska-Kociemba, Małgorzata Krukowska

"Dojrzewanie…" to podręcznik stworzony z myślą o uczniach z niepełnosprawnością intelektualną, sprzężeniami, autyzmem oraz innymi zaburzeniami rozwojowymi. Może być stosowany w szkołach specjalnych podstawowych i przysposabiających do pracy, w klasach integracyjnych, a także w ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych. Stanowi również cenne wsparcie dla rodziców i opiekunów, którzy chcą w warunkach domowych przygotować swoje dzieci do przejścia przez trudny okres dojrzewania.

Pracując z podręcznikiem, uczniowie zdobywają wiedzę o sobie, swoim ciele oraz procesach zachodzących podczas dojrzewania. Znacząca część materiału skupia się na higienie osobistej, zarówno ogólnej, jak i intymnej. Zmiany hormonalne towarzyszące dojrzewaniu mogą wywoływać niejasne lub niepokojące wahania nastroju, dlatego część podręcznika poświęcono emocjom – ich rozpoznawaniu oraz radzeniu sobie z nimi w trudnych chwilach. Dodatkowo omówiono zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Szczegóły
Harmonia
9788383095493
Producent
Harmonia
Autor
Agnieszka Borowska-Kociemba
Małgorzata Krukowska
Data premiery
2024
ISBN
9788383095493
Format
A4
Stron
44
Okładka
miękka
Nr katalogowy
36095
Zobacz także
chat Komentarze (0)