Zaburzenia czynności prymarnych i artykulacji. Podstawy postępowania logopedycznego  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Nowy

Zaburzenia czynności prymarnych i artykulacji. Podstawy postępowania logopedycznego

Danuta Pluta-Wojciechowska

Publikacja bada związek między czynnościami biologicznymi, takimi jak oddychanie, jedzenie i picie, a artykulacją. Opisuje rozwój tych czynności i ich wpływ na rozwój mowy, proponując terapie logopedyczne skoncentrowane na nauce prawidłowego oddychania, połykania i artykulacji. Książka zawiera analizy dyslalii oraz typologie zaburzeń fonemów, ułatwiając zrozumienie poprzez liczne tabele, rysunki i schematy.

80,00 zł Brutto

76,19 zł Netto

check W magazynie
tag_faces 160 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Zaburzenia czynności prymarnych i artykulacji. Podstawy postępowania logopedycznego - Danuta Pluta-Wojciechowska - Ergo-sum

Publikacja ta jest pierwszym obszernym opracowaniem logopedycznym, które bada związek między czynnościami biologicznymi, takimi jak oddychanie, przyjmowanie pokarmów i picie (czyli czynności prymarne) a artykulacją. Autorka analizuje istotę tych czynności biologicznych, opisuje model ich rozwoju oraz przedstawia ich związek z rozwojem sprawności fonetycznej, korzystając z terminologii lingwistyki kognitywnej.

Terapia logopedyczna

Głównym celem książki jest ukazanie "naturalnego programu usprawniania narządów", które najpierw uczestniczą w oddychaniu i jedzeniu, aby później stać się narządami mowy. Takie podejście może być podstawą do projektowania terapii logopedycznej, skoncentrowanej na nauce prawidłowego oddychania, jedzenia, picia, połykania i artykulacji. W książce dużo miejsca poświęcono analizom dyslalii, typologii zaburzeń realizacji fonemów oraz kulisom myślenia przy programowaniu terapii tych zaburzeń.

Publikacja ta stanowi fundament do zapoznania się z kolejną książką autorki, która ma się ukazać w tym roku i będzie dotyczyć diagnozy oraz terapii w przypadku zaburzeń oddychania, połykania i artykulacji. Przedstawione zostaną w niej fizjologiczna metoda terapii zaburzeń oddychania i połykania oraz strategiczna metoda terapii zaburzeń realizacji fonemów. W książce znajduje się także słownik terminów oraz wiele tabel, rysunków i schematów, które znacząco ułatwiają jej lekturę.

Szczegóły
Ergo-Sum
9788395179143
Wydawnictwo
Ergo-Sum
Autor
Danuta Pluta-Wojciechowska
ISBN
9788395179143
Nr katalogowy
35965
Ilość stron
329
Rok wydania
2021
Zobacz także
chat Komentarze (0)