Znikodem i zagadka lęku  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-10%

Znikodem i zagadka lęku

Artur Gębka

Opowiadanie oparte na zasadach terapii ACT.
Książka z ćwiczeniami.

44,91 zł Brutto

42,77 zł Netto

49,90 zł -10%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 49,90 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 44,91 zł
W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 90 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Znikodem i zagadka lęku

Znikodem i zagadka lęku to książka, która pomoże dzieciom i rodzicom zbudować przyjazną relację z własnym lękiem, która jest niezwykle ważna dla satysfakcjonującego życia.

Dzięki tej książce dziecko:

  • zrozumie, czym jest lęk i kiedy się pojawia,
  • przekona się, że lęku nie trzeba się bać,
  • odkryje swoje mocne strony w radzeniu sobie z lękiem,
  • osiągnie spokój i stanie się bardziej radosne.

Książka opiera się na bardzo przyjaznym dla dzieci i młodzieży modelu terapeutycznym terapii akceptacji i zaangażowania. Pomaga on rozwijać umiejętność akceptowania własnych uczuć i doświadczeń, jak również wspiera działania zgodne z zainteresowaniami i potrzebami dziecka. Pozwala to młodemu czytelnikowi odzyskać wiarę w siebie i zaakceptować napotykane trudności.

Emocje dziecka lęk

Życie z lękiem bywa trudne. Uczucie to może zakłócić wizytę u dentysty lub nie pozwolić na udział w szkolnym przedstawieniu. Czasami z jego powodu nie odzywamy się do nowo poznanych osób lub nie możemy się skupić podczas udzielania odpowiedzi w klasie. Wiele dzieci i rodziców zastanawia się, jak pozbyć się lęku, który utrudnia codzienne funkcjonowanie. Ale czy rzeczywiście warto to zrobić? Czy należy walczyć z lękiem?

Na te i wiele innych pytań dotyczących życia z lękiem odpowiada książka „Znikodem i zagadka lęku”. Dowiesz się z niej, jak oswoić to uczucie. Kto wie, może nawet trochę polubisz swój lęk!

Znikodem i zagadka lęku

Książka pt. „Znikodem i zagadka lęku” autorstwa Artura Gębki osadzona jest w atmosferze tajemniczości i przeplatana elementami humorystycznymi. Może ona stanowić ciekawe zaproszenie do rozmowy pomiędzy rodzicami, dziećmi i młodzieżą na temat lęku. Pozycja ta, w sposób przystępny przybliża mechanizmy powstawania i objawy lęku, a także skutki związane z unikaniem go. W oparciu o założenia ACT wyjaśnia również w jaki sposób można sobie poradzić z lękiem – poprzez zaakceptowanie jego obecności, jak najlepsze poznanie i współpracowanie z nim. Na zakończenie autor proponuje wiele ćwiczeń, które mogą pomóc czytelnikowi poznać jego lęk i zaprzyjaźnić się z nim.
Dr n. o zdr. Alicja Raczak
Specjalista Psychologii Klinicznej
Psychoterapeuta Poznawczo-Behawioralny

Istnieje kilka emocji, z którymi nam bardzo niewygodnie, których przeżywania chcielibyśmy uniknąć. Na tej liście na pewno figuruje lęk. Artur Gębka w swoim opowiadaniu „Znikodem i zagadka lęku” opisuje na jakie sposoby unikamy, uciekamy, chowamy się lub próbujemy kontrolować lęk. Jego opowiadanie jest interesującą i skłaniającą do przemyśleń metaforą. Ale co ważniejsze metaforą, która może skłonić do zmiany zachowania i przyjrzenia się własnym nawykom. Opowiadanie może pomóc zrozumieć (i oswoić) lęk nie tylko dzieciom i młodzieży, ale również osobom dorosłym. Tytułowy Nikodem/Znikodem, to chłopiec, który próbuje unikać sytuacji wywołujących jego lęk. I z jednej strony unikanie przynosi ulgę, wydaje się pomocne. Jednak z drugiej nie pozostaje bez konsekwencji, bohater z dnia na dzień oddala się od życia, od koleżanek i kolegów, od sytuacji, które mogłyby być przyjemne. Nieoczekiwanie znika, blednie, rozpływa się… Na szczęście przełomowe wydarzenie sprawia, że udaje mu się poznać i zrozumieć swój lęk i wszystko kończy się dobrze. Nie, nie oznacza to, że Znikodem przestaje się bać, czego może w pierwszym odruchu najbardziej byśmy chcieli, oznacza to, że bohater przestaje się bać bania się, przestaje się bać swojego lęku.
W opowiadaniu nie tylko Znikodem ma problem z doświadczaniem lęku, z tą emocją zmaga się również jego tata Sztytmon, który próbuje swój lęk skontrolować, płacąc za to ceną braku spontaniczności. Problem z lękiem ma również sąsiadka AjeśLidia, która zagaduje lęk, z jej ust wypływa nieustanny monolog na temat możliwych zagrożeń „a co jeśli”, co oddala ją od życia i odbiera codzienne radości. Mama Znikodema, NiewidziAla stara się nikomu nie wchodzić w drogę, przez co traci poczucie własnej tożsamości. Czytelnik śledząc losy bohaterów, przyglądając się postaciom i im przemianom, może przejrzeć się jak w lustrze i dzięki temu może rozpoznać własne zachowania, w które angażuje się, aby uniknąć lęku. Może też łatwiej dostrzec konsekwencje zbyt intensywnej walki z lękiem.
Opowiadanie ma walor psychoedukacyjny, może pomóc zrozumieć naturę lęku i go oswoić.
Magdalena Tylko
Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno-Behawioralnej

Szczegóły
9788367665209
Wydawnictwo
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Autor
Artur Gębka
Data premiery
2021
ISBN
9788367665209
Format
170x240
Stron
100
Okładka
miękka
Rok wydania
2024
Zobacz także
chat Komentarze (0)