Gry terapeutyczne dla dzieci  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Gry terapeutyczne dla dzieci

Christine Kalil

100 ćwiczeń wzmacniających poczucie własnej wartości, ułatwiających komunikację i kształtujących umiejętności radzenia sobie z problemami

50,15 zł Brutto

47,76 zł Netto

59,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 59,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 50,15 zł
check W magazynie
tag_faces 100 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Naucz dzieci, jak dbać o zdrowie psychiczne, wykorzystując gry i zabawy 

Mózg dziecięcy jest organem znajdującym się w stanie ciągłego rozwoju, który przebiega najlepiej, gdy stymulowany jest przez gry i zabawy, a nie rozmowę. Jak powiedział Fred Rogers: „O zabawie często mówi się tak, jakby była ulgą od poważnej nauki. Ale dla dzieci zabawa to właśnie poważna nauka”. Na bazie takiego rozumowania powstała koncepcja terapii przez zabawę, mogąca służyć dziecku pomocą w radzeniu sobie z problemami emocjonalnymi poprzez naukę nowych umiejętności przydatnych do uporania się z nimi. Zamiast rozmawiać z dzieckiem o tym, jak rozwiązywać problem, zapraszamy je do zabawy, która umożliwi mu przećwiczenie i szybszą naukę stosownych umiejętności.

Terapia zabawą to potężne narzędzie, które łączy przyjemne z pożytecznym: pozwala zadbać o rozwój dziecka i zaradzić ewentualnym trudnościom, a jednocześnie miło spędzić czas. Książka Gry terapeutyczne dla dzieci pozwoli specjalistom i opiekunom wdrożyć to podejście terapeutyczne w pracy z osobami w wieku od 8 do 12 lat. Publikacja zawiera wiele ciekawych i przyjemnych ćwiczeń, które mają na celu przygotowanie dzieci do radzenia sobie z blaskami i cieniami życia. 

ODNIEŚ SIĘ DO NAJCZĘSTSZYCH PROBLEMÓW

Wykorzystaj terapię zabawą, aby zaradzić najczęstszym trudnościom, z którymi mierzą się dzieci (lęk, przemoc rówieśnicza, niska samoocena, żałoba).

FRAJDA DLA KAŻDEGO

Odkryj 100 ekscytujących gier wymagających ruchu, wykorzystania wyobraźni i uwolnienia kreatywności. Na pewno znajdziesz coś dla każdego dziecka! 

POŻYTECZNA ZABAWA

Utrzymaj zaangażowanie dzieci dzięki zamieszczonym w książce wskazówkom oraz pytaniom do omówienia. Korzystając z nich, łatwiej podkreślisz cel każdego ćwiczenia. 

Christine Kalil jest zarejestrowaną terapeutką i licencjonowanym, niezależnym klinicznym pracownikiem socjalnym. Prowadzi terapię zabawą w Waszyngtonie (USA). Jest założycielką DC Play Therapy – prywatnego gabinetu zajmującego się psychoterapią dzieci, młodzieży i dorosłych.

Szczegóły
Harmonia
9788383095257
Autor
Christine Kalil
Format
190 x 235 mm
Ilość stron
136
Rok wydania
2024
Oprawa
miękka
Zobacz także
chat Komentarze (0)