Moje niepokoje. Jak radzić sobie z lękiem i stresem, wykorzystując techniki uważności  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-10%

Moje niepokoje. Jak radzić sobie z lękiem i stresem, wykorzystując techniki uważności

Amy Nasamran

Współczesne dzieci często zmagają się ze stresem i lękiem, które zakłócają ich myślenie. Techniki uważności, takie jak rozluźnianie mięśni, oddychanie brzuszne i skanowanie ciała, pomagają dzieciom lepiej radzić sobie z emocjami. Książka w przystępny sposób uczy, jak rozpoznawać i zarządzać lękiem, zwiększając pewność siebie i poprawiając samopoczucie.

44,91 zł Brutto

42,77 zł Netto

49,90 zł -10%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 49,90 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 44,91 zł
check W magazynie
tag_faces 90 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Moje niepokoje. Jak radzić sobie z lękiem i stresem, wykorzystując techniki uważności. 55 ćwiczeń dla dzieci w wieku 8-12 lat - Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne - Amy Nasamran

We współczesnym świecie dzieci zmagają się z silnym stresem i lękiem. Lęk może bardzo różnie na nas oddziaływać. Bywa, że mąci nam w głowie i zakłóca nasze myślenie, przez co mamy błędne przekonania na temat nas samych i świata wokół.

Negatywne myśli napędzane lękiem są bardzo przekonujące, ale na szczęście da się je zmienić. Jak? Na przykład stosując techniki UWAŻNOŚCI. Pomogą one dziecku poczuć się lepiej, gdy tylko pojawi się lęk! Uważność to skuteczne narzędzie, które pomaga rozwijać ważne umiejętności, takie jak kierowanie uwagą, regulowanie emocji i współczucie dla siebie. Dzięki niej dzieci lepiej sobie radzą z trudnymi sytuacjami w domu i w szkole.

Techniki uważności

Amy Nasamran wprowadzi twoje dziecko w magiczny świat uważności. W ciekawy i przystępny sposób wytłumaczy mu, na czym ona polega, dlaczego jest ważna oraz jak pomaga radzić sobie z fizycznymi odczuciami związanymi ze stresem i lękiem. Wspólnie wypróbujecie przyjemne techniki uważności i ćwiczenia relaksacyjne, między innymi rozluźnianie mięśni, oddychanie brzuszne, skanowanie ciała i wyobrażenie szczęśliwego miejsca.

Dzięki tej książce twoje dziecko:

  • odkryje swoje supermoce;
  • zrozumie, czym są lęk i stres;
  • pozna techniki radzenia sobie z nimi;
  • dowie się, na czym polega uważność;
  • nauczy się rozpoznawać niepokojące myśli i radzić sobie z nimi;
  • poczuje się lepiej i nabierze pewności siebie.

Książka Amy Nasamran to wyjątkowa pozycja na rynku publikacji psychologiczno-terapeutycznych. Któż z nas, pracując w placówce lub w gabinecie terapeutycznym czy wspierając dziecko w domowym zaciszu, nie spotkał się z problemem dziecięcego lęku oraz wynikającego z niego napięcia i kolejnych trudności? Lęk to bardzo ważna emocja, ale niełatwa do polubienia, prawda? Zdecydowanie wolimy go unikać niż go zrozumieć. Być może dlatego, że po prostu brakuje nam odpowiednich narzędzi. Książka, którą trzymasz w dłoniach, zawiera ich aż 55! Zostały one zaprezentowane w bardzo przyjazny sposób. Dziecko szybko koncentruje się na omawianym fragmencie. Kolorowe ilustracje zachęcają do wspólnej pracy, a język jest dostosowany do czytelników w wieku od 8 do 12 lat. Autorka nie tylko przedstawia praktyczne ćwiczenia i dzieli się inspirującymi pomysłami, ale także przypomina, jak istotną emocją jest lęk. Podsumowuje różne zagadnienia z nim związane bardzo konkretnie, niekiedy wręcz z rozbrajającą szczerością. I to jest fantastyczne! Za sprawą dowcipnych i ważnych komentarzy autorki książka wybija się na tle innych tak bardzo, że chciałoby się powiedzieć: "Dziękuję za tę książkę, Amy! Jest świetna".
Kamila Olga Stępień-Rejszel
specjalistka ds. rozwoju dzieci i młodzieży, psycholożka, pedagożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (w trakcie szkolenia) https://kamilaolga.pl/

Wśród wielości zadań, oczekiwań, ocen trudno się zatrzymać i pomyśleć o sobie. Z pomocą przychodzi nam ta książka. Zawarte w niej treści i ćwiczenia pomagają w obserwowaniu siebie, w skupieniu się na bieżącej chwili, myślach, emocjach i sygnałach z ciała. Taka uważność pozwala rozwijać mocne strony ze zgodą na błędy, niedoskonałości i nieprzyjemności. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą nauczyć się dzięki tej książce świadomie, w pełni zauważać otaczający świat, a w nim siebie oraz korzystać z całego bogactwa pojawiających się możliwości.
Aleksandra Murawska
psycholog i psychotraumatolog, pracuje z dziećmi i młodzieżą oraz rodzicami, autorka profilu psychoedukacyjnego "Emocje na warsztat" na Facebooku i Instagramie

Szczegóły
9788367665148
Wydawnictwo
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Autor
Amy Nasamran
Data premiery
2023
ISBN
9788367665148
Format
190x245
Stron
144
Okładka
miękka
Nr katalogowy
35672
Zobacz także
chat Komentarze (0)