Program psychostymulacji dzieci w wieku przedszkolnym z deficytami i zaburzeniami rozwoju  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Program psychostymulacji dzieci w wieku przedszkolnym z deficytami i zaburzeniami rozwoju

Anna Franczyk , Katarzyna Krajewska

Ćwiczenia i zabawy do wykorzystania w pracy dydaktyczno-terapeutycznej dla nauczycieli i terapeutów pracujących z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

46,00 zł Brutto

43,81 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 92 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Program psychostymulacji dzieci w wieku przedszkolnym z deficytami i zaburzeniami rozwoju - Oficyna Wydawnicza Impuls - Anna Franczyk, Katarzyna Krajewska

Zaproponowany program obejmuje serię ćwiczeń i zabaw, które mogą być wykorzystane w pracy dydaktyczno-terapeutycznej przez nauczycieli i terapeutów, którzy pracują z dziećmi o specyficznych potrzebach edukacyjnych. Program ten jest przeznaczony do realizacji w przedszkolach masowych, grupach integracyjnych oraz przedszkolach integracyjnych, a także w zajęciach terapeutycznych w młodszych klasach szkół podstawowych i specjalnych.

Celem tego programu jest umożliwienie dzieciom niepełnosprawnym zdobycia wiedzy i umiejętności na miarę ich możliwości, rozwijanie właściwych interakcji międzyosobowych oraz promowanie postaw otwartości i samoakceptacji. Pełna realizacja tego celu pozwoli pedagogom na stworzenie optymalnego planu psychostymulacji dla dzieci niepełnosprawnych i przygotowanie ich do względnie niezależnego funkcjonowania w społeczeństwie.

W życiu małego dziecka szczególną wagę przywiązuje się do jego umiejętności poznawania otaczającego świata, rozumienia go, dostrzegania zachodzących w nim związków oraz współdziałania z nim. Jednak nie każde dziecko pokonuje tę trudną i pełną wyzwań drogę w taki sposób, jak tego oczekujemy. Istnieje wiele różnych przyczyn takiego stanu rzeczy.

Dziecko może być pod wpływem różnych czynników patogennych, takich jak:

  1. Geny (zaburzenia programu genetycznego).
  2. Czynniki szkodliwe, działające na dziecko w okresie prenatalnym: niedotlenienie; zatrucie; wirusowe zakażenia płodu; awitaminozy i niedotlenienie matki w czasie ciąży; wylewy śródczaszkowe w czasie porodu i po porodzie; bezpośrednie urazy czaszki.
  3. Przedwczesny poród.
  4. Infekcje i choroby zakaźne przebyte we wczesnym dzieciństwie: zapalenie mózgu; zapalenie opon mózgowych; zaburzenia gruczołów dokrewnych.

Do książki dołączona jest płyta CD zawierająca Aneksy:

  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego, kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół oraz kształcenia w profilach w liceach profilowanych
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 maja 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły
Szczegóły
9788366990876
Wydawnictwo
Oficyna Wydawnicza Impuls
Autor
Anna Franczyk, Katarzyna Krajewska
ISBN
9788366990876
Format
145x210
Stron
162
Okładka
miękka
Nr katalogowy
35591
Rok wydania
2021
Zobacz także
chat Komentarze (0)