Otwarcie być ze sobą. Gra terapeutyczna z wariantem dla osób niewidomych
Małgorzata Pękala , Tomasz Sikora
Chcesz odkryć, co naprawdę ma znaczenie w życiu? Ta gra to nie tylko zabawa, ale także szansa na budowanie lepszych relacji i głębsze zrozumienie siebie i innych. Dzięki otwartości w rozmowie możemy osiągnąć sukces, wzmacniając więzi rodzinne, grupowe oraz wspierając proces pracy z osobami starszymi. Dodatkowo, jest ona dostosowana dla osób niewidomych i słabowidzących.
Otwarcie być ze sobą. Gra terapeutyczna z wariantem dla osób niewidomych - DOTTKA
Chcesz rozmawiać o tym, co w życiu naprawdę ważne? Chcesz spędzić miło czas wśród bliskich, a nawet nieznanych Ci osób?
Otwarcie być ze sobą nie jest zwykłą grą, w której zdobywamy punkty i osiągamy sukces dzięki wygranej. Otwarcie to przede wszystkim – oprócz twórczego i ciekawie spędzonego czasu – użyteczny łącznik, pozwalający w bezpiecznej atmosferze lepiej poznać siebie i innych. Do sukcesu w grze potrzebujemy tylko jednego: otwartości, gdyż tylko dzięki niej będziemy szczerze odpowiadać na pojawiające się w trakcie gry pytania. Kto wygrywa? Każdy z graczy, który otworzy się na innych. Zdobędzie dzięki temu większą samoświadomość, a także lepiej pozna swoich bliskich.
Cele gry:
- Dla rodzin i przyjaciół: możliwość lepszego poznania się i otwarcia na rozmowę o emocjach lub dzielenie się ze sobą życiowymi doświadczeniami.
- Dla grup spotkaniowych (grupy wsparcia, stowarzyszenia itd.): szansa na lepsze poznanie i dzielenie się życiowym doświadczeniem, pogłębiającym wzajemne relacje.
- Dla terapeutów i animatorów: wsparcie w terapii, możliwość przepracowania w bezpiecznej atmosferze umiejętności radzenia sobie z emocjami, asertywności, budowanie sieci wsparcia.
Dla terapeutów Otwarcie być ze sobą jest narzędziem, które:
- Pozwala kreatywnie pracować z systemem rodzinnym, społecznym
- W ciekawy sposób zaprasza do rozmowy o wartościach, potrzebach, emocjach – w terapii dla osób ze spektrum autyzmu, z problemami psychicznymi, dla osób nieśmiałych, dla rodzin i osób chorujących długotrwale w omówieniu tematów opieki, potrzeb, troski
- Wspiera osoby osamotnione (budowanie 'rodziny psychologicznej'), pomaga tworzyć sieci wsparcia dla osób potrzebujących
- Pomaga wspierać rodziny adopcyjne i zastępcze
- Jest dostosowana dla osób niewidomych i słabowidzących
- Pomaga tworzyć bilans życia w pracy z osobami starszymi
- Buduje most pomiędzy osobami z niepełnosprawnościami a osobami w pełni sprawnymi
- Buduje most międzypokoleniowy
- Pomaga pogłębiać więzi, tworzyć bliższe relacje w rodzinach, grupach spotkaniowych, samopomocowych, terapeutycznych itp.
- W edukacji wspiera w rozwoju emocjonalnym dzieci i młodzieży
- Posiada dwa unikatowe mechanizmy: Krąg otwartości – wersja na punkty (dla 2-6 osób) oraz Mandalę Emocji – wersja kooperacyjna (dla 2-15 osób).
Zasady gry:
- Producent
- Dottka
- Autor
- Małgorzata Pękala, Tomasz Sikora
- Data premiery
- 2024
- ISBN
- 5904204737173
- Format
- 320x210x35
- Nr katalogowy
- 35543
- Wiek
- 8+
- Liczba graczy
- 2+
- Czas rozgrywki
- 40-90 minut
- Opakowanie
- Pudełko
feedback Zgłoś komentarz