Pozwól mu się zagubić  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Pozwól mu się zagubić

Olga Komorowska , Agata Komorowska

Książka dotyczy różnych aspektów samodzielności i poczucia własnej wartości u osób z niepełnosprawnością intelektualną, zawiera praktyczne porady i materiały do indywidualnej pracy oraz wywiady z ekspertami. Jest to wartościowe źródło wiedzy dla rodziców, opiekunów, nauczycieli i innych osób związanych z tą grupą.

50,00 zł Brutto

47,62 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 100 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Ta kursoksiążka to doskonałe narzędzie dla rodziców, opiekunów, nauczycieli i innych osób związanych z niepełnosprawnością intelektualną. Autorki, matka i córka, zdają sobie sprawę z wyzwań, jakie stoją przed osobami z niepełnosprawnością intelektualną i ich bliskimi, dlatego postanowiły podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Niepełnosprawność intelektualna

W książce omówione są różne aspekty samodzielności i poczucia własnej wartości, które wpływają na rozwój dziecka z niepełnosprawnością intelektualną. Autorki poruszają kwestie stereotypów i przekonań, które często towarzyszą tej grupie osób oraz ich rodzicom. Opisują również, jakie znaczenie ma samodzielność dla rozwoju dziecka i jak pozytywnie wpływa na jego poczucie własnej wartości.

Książka zawiera także praktyczne porady dotyczące komunikacji z dzieckiem, sposobów motywowania go do podejmowania działań i osiągania celów oraz kwestii związanych z nauką samodzielności. Autorki podkreślają, że w procesie uczenia się samodzielności bardzo ważne są filary takie jak wytrwałość, cierpliwość, akceptacja błędów oraz pozytywne podejście do życia.

Materiały do pracy indywidualnej

W celu ułatwienia pracy z książką, na końcu każdego rozdziału znajdują się materiały do indywidualnej pracy oraz przeprowadzone przez autorki wywiady z ciekawymi osobami związanymi z niepełnosprawnością intelektualną. Dzięki temu czytelnicy mają możliwość poznać różne perspektywy i podejścia do tematu samodzielności i poczucia własnej wartości u osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Podsumowując, kursoksiążka ta to wartościowe źródło wiedzy dla wszystkich osób, które chcą pomóc osobom z niepełnosprawnością intelektualną w ich rozwoju i zapewnić im jak największą samodzielność.

Szczegóły
9788382942125
Wydawnictwo
Oficyna Wydawnicza Impuls
Autor
Olga Komorowska, Agata Komorowska
Data premiery
2023
ISBN
9788382942125
Format
B5
Stron
166
Okładka
miękka
Nr katalogowy
34000
Zobacz także
chat Komentarze (0)