Godziny wychowawcze

Godzina wychowawcza (lekcja wychowawcza) to zazwyczaj jedna godzina lekcyjna, która jest przeznaczona do dyspozycji wychowawcy danej klasy. Można wykorzystać lekcję wychowawczą do swobodnej dyskusji, umożliwiając  uczniom przedstawienie własnych poglądów na dany temat. W tym dziale znajdziesz ofertę wydawniczą, która może wspomóc w przeprowadzeniu lekcji wychowawczej.Godzina wychowawcza (lekcja wychowawcza) to zazwyczaj jedna godzina lekcyjna, która jest przeznaczona do dyspozycji wychowawcy danej klasy. Można wykorzystać lekcję wychowawczą do swobodnej dyskusji, umożliwiając  uczniom przedstawienie własnych poglądów na dany temat. W tym dziale znajdziesz ofertę wydawniczą, która może wspomóc w przeprowadzeniu lekcji wychowawczej.Godzina wychowawcza (lekcja wychowawcza) to zazwyczaj jedna godzina lekcyjna, która jest przeznaczona do dyspozycji wychowawcy danej klasy.

-2%Nowy
Godzina wychowawcza jak malowana. Graficzne karty pracy dla szkół średnich
W magazynie
Zestaw 60 kart pracy zaprojektowanych dla uczniów szkół średnich, które wspierają ich rozwój osobisty, techniki uczenia się, komunikację, radzenie sobie ze stresem i emocjami, a także poruszają ważne tematy społeczne. Karty te są narzędziem dla wychowawców, pomagającym prowadzić wartościowe lekcje i angażować uczniów w dialog oraz refleksję nad sobą i otaczającym światem.
58,80 zł
60,00 zł
-5%
Wspierający zwierzyniec. Karty cech charakteru
W magazynie
Zestaw "Wspierający zwierzyniec" składa się z 45 kart cech charakteru z rysunkami zwierząt, idealnych dla dzieci i młodzieży od 7 do 13 lat. Karty te rozwijają samoświadomość, pomagają przełamać nieśmiałość i umożliwiają wspólne spędzanie czasu. Można je wykorzystać na różne sposoby, np. losując codziennie kartę do omówienia, dzieląc się rolami opierając się na literach alfabetu czy wybierając karty cech do doskonalenia i planując działania.
75,05 zł
79,00 zł
-15%
Puszka. Dobre rozmowy na ważne tematy
W magazynie
Fascynujący zestaw narzędzi dla młodych ludzi w wieku 12–20 lat, który doskonale sprawdzi się podczas spotkań, takich jak trening umiejętności społecznych czy rodzinne dyskusje. Zawiera 360 pytań dotyczących istotnych tematów, zasady dobrej dyskusji i puszki z losowymi pytaniami. To narzędzie promujące empatię, tolerancję i rozwijające umiejętności społeczne.
42,07 zł
49,50 zł
Odkrywanie pięciu języków miłości w szkole
Wysyłka 1-3 dni
Publikacja ta oferuje innowacyjny program edukacyjny, który rewolucjonizuje podejście do nauki i relacji w szkole. Zawiera osiem inspirujących lekcji, elastyczny program dostosowany do różnych grup uczniów, oraz narzędzia do budowania autentycznych więzi. Ten sprawdzony materiał przynosi znakomite rezultaty, wspierając sukces edukacyjny i harmonijne relacje w środowisku szkolnym.
69,99 zł
(Nie)zwykłe spotkania. Wokół godzin wychowawczych
W magazynie
Książka ta stanowi cenną inspirację dla nauczycieli, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności wychowawcze i budować trwałe relacje z uczniami. Zwraca uwagę na znaczenie samoświadomości nauczyciela, obserwacji uczniów oraz akceptacji siebie. Autorka prezentuje innowacyjne podejście do edukacji, co czyni tę publikację nieodzowną dla pedagogów.
63,99 zł
-15%
Porozmawiaj ze mną! Karty pracy dla uczniów szkoły ponadpodstawowej do zajęć rewalidacyjnych
W magazynie
Publikacja skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych, pomagająca przygotować młodzież na wyzwania dorosłego życia poprzez aktywne dyskusje na ważne tematy, rozwijanie umiejętności społecznych i poszanowania innych perspektyw. Inspirujące narzędzie dla nauczycieli i terapeutów wspierające rozwój osobisty uczniów.
28,05 zł
33,00 zł
-15%
Poznajmy się. Gra wspierająca kompetencje społeczno-emocjonalne
W magazynie
Gra ta, dedykowana uczniom z trudnościami w dostosowaniu zachowania i interpretacji emocji, oraz grupom socjoterapeutycznym i zespołom klasowym, ma na celu rozwijanie kompetencji społeczno-emocjonalnych. Pielęgnowanie relacji, rozwijanie samoświadomości, identyfikacja emocji i umiejętność rozwiązywania problemów są istotnymi elementami profilaktyki zdrowia psychicznego.
51,00 zł
60,00 zł
Godziny wychowawcze z nastolatkami. Scenariusze zajęć
Wysyłka 1-3 dni
Publikacja zawiera 30 scenariuszy, a każdy z nich – ćwiczenia dla uczniów i krótką charakterystykę omawianego tematu. Książka została napisana z myślą o wychowawcach i pedagogach szkół ponadpodstawowych.
55,00 zł
-20%
Będzie Dobrze – kompetencje emocjonalno-społeczne
Wysyłka 1-3 dni
Program wspierający kształcenie kompetencji emocjonalno-społecznych oraz udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w kontekście sytuacji kryzysowych i traumatycznych.
1 192,00 zł
1 490,00 zł
-15%
Zajęcia z wychowawcą
Wysyłka 1-3 dni
Ćwiczenia, gry i karty pracy dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej.
20,40 zł
24,00 zł
Godzina wychowawcza z Agnieszką Osiecką
Wysyłka 1-3 dni
Książka dla nauczyciela wychowawcy, pedagoga szkolnego i dla rodzica nastolatka. Publikacja, dzięki której nauczyciel może prowadzić ciekawe godziny wychowawcze.
59,90 zł
Lekcje wychowawcze dla nastolatków
Wysyłka 1-3 dni
Książka ta jest przeznaczona do wykorzystania na lekcjach wychowawczych, ale może być używana także w innych sytuacjach. Zawiera różnorodne tematy do rozmów z młodzieżą na temat wartości, moralności i sensu życia. "Lekcje wychowawcze" mogą pomóc prowadzić edukacyjne dyskusje na temat postaw w kontekście różnych wydarzeń szkolnych i pozaszkolnych, a także stymulować refleksję poprzez pytania dotyczące istnienia i celu życia.
67,20 zł
Scenariusze lekcji wychowawczych dla nauczycieli i wychowawców
Wysyłka 1-3 dni
Książka zawiera 40 scenariuszy lekcji wychowawczych dla starszych klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowych. Obejmuje różnorodne tematy związane z problemami i wartościami młodzieży, wykorzystując aktywizujące metody, w tym dramę. Scenariusze wykorzystują teksty piosenek, filmy i literaturę, pomagając nauczycielom i wychowawcom rozwijać umiejętności społeczne uczniów. Praktyczny przewodnik do rozwiązywania problemów młodzieży.
58,00 zł